„Matome, kad japonai, korėjiečiai, bijodami užsikrėsti gripu, naudoja medicinines kaukes. O dar dažniau, žmogus, turėdamas pirmuosius simptomus, dėvi ją, suprasdamas tai, kad jis yra pavojingas aplinkiniams, kad jis išskiria tą virusą kvėpuodamas, čiaudėdamas, per nešvarias rankas.
Labai svarbu gripo sezonu kuo dažniau teisingai muilu plauti rankas. Geriau, kad žmogus neitų į darbą sirgdamas. Bet jeigu pajuto pirmuosius simptomus ir dar neaišku, ar tai gripas, ar peršalimas, tai svarbi bent elementari kvėpavimo higiena, vienkartinės nosinaitės“, – laidoje „Žvilgsnis“ kalbėjo S.Čaplinskas.
Vis dėlto nemažai sergančių žmonių nepaiso savo ligos ir vis tiek eina į darbą. UAB „Usp Baltics“ generalinė direktorė Jurgita Unčiurytė-Bakšienė pastebi, kad skirtingo amžiaus žmonės sirgdami eina į darbą dėl skirtingų priežasčių.
Taip pat skaitykite: Vaistininkė Vaida Poškaitienė: „Dvi taisyklės padės apsisaugoti nuo peršalimo“
„Jauni, dažniau eina sirgdami dėl to, kad nesirūpina savo sveikata, nesureikšmina tų simptomų. Vyresni turi tokį nuogąstavimą, kad geriau už juos darbų nepadarys niekas, jų nepakeis darbe. O vyriausioje amžiaus grupėje didelė dalis žmonių vis tik bijo netekti dalies pajamų“, – teigė J. Unčiurytė-Bakšienė.
Visą laidos „Žvilgsnis“ įrašą galite išgirsti ČIA.