Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Vietoj vaistų – delno masažas. Ką apie galimas ligas sako jūsų rankos?

Dar senovėje buvo pastebėta, kad visos žmogaus kūno dalys yra tarpusavyje susijusios. Ar pastebėjote, kad žmogaus plaštaka yra lyg sumažintas viso kūno modelis? Žmogus turi penkias atsikišusias kūno dalis – galvą ir keturias galūnes. Dabar pažiūrėkite į ranką: delnas ir penki pirštai. Nykštys yra susijęs su galva, smilius ir mažasis pirštai – su rankomis, didysis ir bevardis – su kojomis, o visas delnas atitinka kūną.
Rankos.
Rankos. / Scanpix/Panthermedia nuotr.

Masažuojant tik rankas, galima pasiekti puikių kai kurių ligų ir negalavimų gydymo rezultatų. Šio metodo didžiausi privalumai – paprastumas ir saugumas. Išmokti šio metodo nėra sunku, o poveikis pajuntamas greitai. Beje, neteisingai taikant šį metodą, žalos neprisidarysite, tiesiog nesulauksite norimo efekto.

Taip pat skaitykite: Save išgydžiusios kūno psichoterapeutės Rasos Mažionienės patarimai: kokios emocijos sukelia kokias ligas

Masažas apetitui sumažinti

Šiuo tikslu, kiekvieną kartą prieš valgį reikia masažuoti mažojo pirštelio galiuką (pagalvėlę). Beje, yra skirtumas, kaip turėtų masažuoti moterys, o kaip vyrai: vyrai iki 12 val. piršto pagalvėlę turėtų masažuoti prieš laikrodžio rodyklę, po 12 val. – pagal laikrodžio rodyklę. Moterys – iki 12 val. pagal laikrodžio rodyklę, po 12 val. – prieš. Lygiai 12 val. šio masažo nederėtų atlikti.

Masažas sergant kepenų ligomis

Netradicinės medicinos šalininkai smilių vadina „kepenų pirštu“, pagal šį pirštą jie diagnozuoja ir gydo kepenų ligas.

Ištieskite delną, kiek įmanoma labiau įtempkite pirštus ir pabandykite sulenkti smilių. Jeigu susilenkia tik smilius – kepenys sveikos.

Pasitelkus į pagalbą smilių, galima patikrinti kepenų sveikatą. Atlikite paprastą testą: ištieskite delną, kiek įmanoma labiau įtempkite pirštus ir pabandykite sulenkti smilių. Jeigu susilenkia tik smilius – kepenys sveikos. O jeigu su smiliumi lenkiasi ir kiti pirštai, vadinasi, reikia susirūpinti kepenų sveikata.

Tam tikslui turėtumėte kelis kartus per dieną, po 2–3 min., masažuoti abiejų rankų smilius nuo pagrindo pagalvėlės link. Arba sulenkite ir sukabinkite priešais save abiejų rankų smilius ir, kiek įmanoma stipriau, bandykite ištiesti rankas į šonus. Čia labai svarbus kvėpavimas: įtempiate rankas – įkvėpiate per nosį, atpalaiduojate – ramiai iškvėpiate.

Masažas, kai sloguojate

Jeigu kankina sloga, ant kairės rankos nykščio pagalvėlės, maždaug per vidurį, pleistru pritvirtinkite grikių arba žirnelių grūdą. Reguliariai šį grūdą reikia paspaudinėti. Beje, šis metodas yra puiki profilaktinė priemonė esant peršalimo ir virusinių ligų sezonui.

Masažas esant kelių skausmams

Fotolia nuotr./Rankos
Fotolia nuotr./Rankos

Jeigu kankina kelių skausmai, reikia masažuoti vidurinį bevardžio ir didžiojo piršto narelį. Būtent šių pirštų nareliai atitnka kojų kelius. Beje, dešinįjį kelią atitinka bevardis pirštas, o kairįjį – didysis.

Esant įvairioms kelių ligoms, reikėtų ant bevardžio ar didžiojo piršto narelio pritvirtinti pleistrą su morkų, raudonųjų paprikų ar pomidorų sėklomis.

Taip pat skaitykite: Nuobodžiaujate? Išsiburkite!

Masažas kamuojant nuovargiui

Jei dirbate intensyvų protinį darbą, patiriate stresą ir didelį nuovargį, rekomenduojame atlikti delnų masažą. Šį masažą galima atlikti tiek darbe, tiek namie, jis neatima daug laiko ir sugrąžina prarastas jėgas. Dešinės rankos smiliumi ir nykščiu reikia masažuoti kairės rankos mažąjį pirštą: pradėkite nuo viršaus (nuo nago) ir, šiek tiek paspausdami, judėkite piršto pagrindo link.

Beje, rankų būklė gali išduoti ir galimas ligas:

  • raudoni arba gelsvo atspalvio delnai liudija, jog yra pažeistos kepenys;
  • rudos dėmės ant riešo gali pranašauti apie tulžies pūslės problemas;
  • „marmuriniai“ delnai įspėja apie vegetacinės nervų sistemos sutrikimus;
  • jeigu delnai šerpetoja, greičiausiai trūksta vitaminų A ir D;
  • šaltos it ledas rankos yra periferinės kraujotakos sutrikimo požymis. Organizmui greičiausiai trūksta nikotino rūgšties (niacino). Beje, nikotino rūgštis neturi nieko bendra su rūkymu. Jeigu dažnai šąla rankos, vartokite daugiau pieno produktų, žuvies, mėsos, grikių, pupelių, grybų, kopūstų;
  • jeigu delnai „dega“, gali būti, kad kepenys nesusidoroja su intoksikacija, kurią galėjo sukelti vaistai, alkoholis ir kiti cheminiai preparatai;
  • jeigu atrodo, kad po rankų oda „bėgioja skruzdelytės“, reikėtų pasitikrinti dėl endokrininės sistemos ligų. Tą patį rodo ir drėkstantys delnai;
  • jeigu dažnai nutirpsta mažieji rankų pirštai, reikėtų patikrinti širdį. Didžiųjų pirštų nutirpimas signalizuoja apie kvėpavimo sistemos problemas.

Taip pat skaitykite: Sveikos gyvensenos filosofija ir receptais Solamita Sabaliauskaitė sužavėjo 27 tūkst. „Instagram“ sekėjų 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?