Kaip 15min sakė Vilniaus visuomenės sveikatos centro (VVSC) Užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės skyriaus vedėjos pavaduotoja Biruta Zdanevičienė, mergaitė mirė per kelias valandas.
B.Zdanevičienė teigė, kad vaikas galėjo apsikrėsti bet kur, nes daugelis suaugusiųjų yra šios ligos nešiotojai.
„Kol imunitetas nesusilpnėja, mes tai nešiojame, kaip ir tuberkuliozę, visas kitas ligas. O vaikai yra rizikos grupė, nes pas juos imunitetas vis dar menkas“, – sakė ji.
VVSC specialistė teigė, kad šiuolaikinės mamos veltui neklauso patarimų niekur iš namų nenešti mažų vaikų ir nepriiminėti svečių, nes jie gali atnešti sunkią ligą: „Maži vaikučiai dar neturi imuniteto, kol nėra skiepyti, todėl nėra apsaugoti nuo plintančių ligų.“
Meningokokinė infekcija – ūmi bakterinė infekcija, kurios sunkiausios klinikinės formos yra žaibinis sepsis ar pūlingas meningitas.
Infekcija plinta oro lašeliniu būdu, užsikrečiama artimo kontakto metu per kvėpavimo takus. Užkrėsti gali tiek sergantis asmuo, tiek sveikas bakterijų nešiotojas.
Ankstyvieji meningokokinės ligos požymiai panašūs į peršalimo ligų, ligai progresuojant ligos eiga sunkėja ir išryškėja odos bėrimas.
Meningokokinė infekcija yra pavojinga įvairaus amžiaus žmonėms, tačiau dažniausiai ja serga vaikai iki 5 metų amžiaus.