Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Vitaminai ir mineralai gali sušvelninti aktyvumo ir dėmesio sutrikimą

Vitaminai ir mineralai gali būti naudingi gydant aktyvumo ir dėmesio sutrikimą, rodo Naujojoje Zelandijoje atliktas tyrimas.
Ar visada imunitetui padės vitaminai?
Vitaminai / Colin Dunn, Flickr.com
Temos: 1 Sveikata

Suaugusiems su aktyvumo ir dėmesio sutrikimo sindromu aštuonias savaites vartojus papildus, šiek tiek pagerėjo susikoncentravimo trukmė, sušvelnėjo hiperaktyvumas ir kiti simptomai, praneša BBC.

Mokslininkai pažymi, kad pasaulyje didėja susidomėjimas aktyvumo ir dėmesio sutrikimo sindromą gydyti veikliosiomis maistinėmis medžiagomis, tačiau iki šiol tokie tyrimai paprastai apsiribodavo vien mitybos reguliavimu arba vienos kurios veikliosios medžiagos vartojimu.

Laikoma, kad vienas iš dvidešimties suaugusiųjų turi aktyvumo ir dėmesio sutrikimo sindromą, kuris pasireiškia dėmesio trūkumu, nesugebėjimu susikoncentruoti ir impulsyvumu. Šis sindromas gali būti gydomas vaistais, kurie veikia smegenų veikimą reguliuojančią centrinę nervų sistemą ir kurie pagerina simptomus.

Tačiau „The British Journal of Psychiatry“ žurnale paskelbta tyrimo ataskaita teigia, kad šio sindromo simptomus gali sumažinti ir įvairūs vitaminai bei mineralai.

Kenterberio universiteto mokslininkai mano, kad vitaminų ir mineralų poveikis yra mažesnis nei vaistų, tačiau jis gali būti naudingas ypač tiems, kas ieško alternatyvaus gydymo.

Tyrime 80 suaugusiųjų su aktyvumo ir dėmesio sutrikimu vartojo placebą arba papildus su vitaminais D, B12, folio rūgštimi, magniu, geležimi, kalciu, cinku ir variu.

Po aštuonių savaičių tiems, kas vartojo papildus, sumažėjo nedėmesingumas, hiperaktyvumas ar impulsyvumas.

Kenterberio universiteto mokslininkai mano, kad vitaminų ir mineralų poveikis yra mažesnis nei vaistų, tačiau jis gali būti naudingas ypač tiems, kas ieško alternatyvaus gydymo.

„Mūsų tyrimas pateikia pirmuosius įrodymus apie efektyvų mikroelementų poveikį gydant suaugusiuosius su aktyvumo ir dėmesio sutrikimo sindromu. Tai gali suteikti kitokio gydymo galimybių žmonėms, kurie netoleruoja vaistų arba kuriems toks gydymas neduoda rezultatų“, sako tyrimo vadovė prof. Julia Rucklidge.

Londono psichiatrijos instituto profesorius Philip Asherson sako, kad išvada, jog vitaminai ir mineralai pagerina smegenų metabolizmą, yra intriguojanti ir kad šį reiškinį reikia tirti papildomai.

„Tai geras, labai įdomus tyrimas, tačiau jį reikia plėtoti. Tie mechanizmai kol kas lieka neaiškūs“, sako prof. Ph.  Asherson.

Kitas, Švedijoje atliktas tyrimas parodė, kokį poveikį autoįvykiams turėjo tai, ar vairuotojai su aktyvumo ir dėmesio sutrikimo sindromu vartojo vaistus.

Nustatyta, kad šį sindromą turėję ir vaistus vartoję vyrai į autoįvykius patekdavo rečiau nei tie, kad šis sindromas pripažintas, tačiau vaistų nevartojo. Tačiau tokio poveikio nenustatyta vairuojančioms ir šį sindromą turinčioms moterims.

Karolinska instituto mokslininkai suskaičiavo, kad galima buvo išvengti 41 proc. autoįvykių, jei vyrai vairuotojai su šiuo sindromu būtų vartoję reikiamus vaistus.

Tyrimo rezultatus paskelbė žurnalas „JAMA Psychiatry“, praneša BBC.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?