Kaip pranešė Vokietijos veterinarijos specialistai, pavojingas paukščių gripo virusas patvirtintas paukštyne, kuriame buvo laikomos 14 tūkst. 408 antys. Netoli užkrėsto paukštyno yra ir daugiau paukščių laikytojų, todėl, siekiant užkirsti kelią infekcijai plisti, visos antys likviduotos, nustatytos apsaugos ir priežiūros zonos. Iš protrūkio teritorijos uždrausta išvežti paukštininkystės produkciją, griežtai taikomos biosaugos priemonės.
Tokių pat priemonių imtasi ir Darmšato regione esančiame ūkyje – jame laikytos 80 vištų sunaikintos.
VMVT Skubios veiklos ir užkrečiamųjų ligų centro vedėjo pavaduotojas Egidijus Pumputis pažymi, kad iš užkrėstų Vokietijos regionų į Lietuvą gyvi paukščiai ar paukštiena neįvežami.
„Visgi pavojingų užkrečiamųjų ligų situacija Europoje rodo, kad paukščių gripo ir Niukaslo ligos grėsmė išlieka reali ir mūsų šaliai, todėl šiais metais bus organizuoti imituoto paukščių gripo protrūkio likvidavimo mokymai pagal neatidėliotinų priemonių planą ir toliau nuolat vykdoma šių ligų stebėsena“, – teigia jis.
Specialisto nuomone, artėjant pavasariui, paukščių migracijos metui, naminių paukščių laikytojai turėtų saugoti savo augintinius nuo kontaktų su laukiniais paukščiais, juos reikėtų stengtis laikyti dengtuose aptvaruose.
2012 m. Europoje paukščių gripo protrūkiai buvo nustatyti Vokietijoje, Airijoje, Italijoje, Olandijoje, o Niukaslo liga – Čekijoje, Italijoje, Rumunijoje, Šveicarijoje.