Juokaujama, kad mamos artimesnės vaikams, nes juos pažįsta devyniais mėnesiais ilgiau negu tėčiai. Iš tiesų nuo pirmo teigiamo nėštumo testo, žvilgsnio į echoskopo ekrane didėjantį burbuliuką, nuo pirmo suspurdėjimo augančiame pilve moteris jau žino, kad yra mama.
Mylimosios nėštumu besidžiaugiantis vyras taip pat pamažu mezga ryšį su pasaulį netrukus išvysiančiu vaikeliu – glostydamas pilvelį, pratindamas prie savo balso. Tačiau psichologiškai vyrai tėvais tampa tik kūdikiui gimus. Vis dažniau jie nenori praleisti tos lemtingos akimirkos ir drauge su mylimąja pasitinka savo atžalą.
Bet kuriame mamoms skirtame forume galima perskaityti atvirų istorijų, kaip vyrui dalyvavus gimdyme žlugo poros intymusis gyvenimas. Žinoma, kiekvienas galime turėti paslapčių ir kai kuriuos dalykus įprasta atlikti vieniems, nematant net artimiausiam žmogui.
Vis dėlto, jei po gimdymo, kuriame dalyvavo abu tėvai, pora nustojo miegoti vienoje lovoje ar jų keliai visiškai išsiskyrė, priežasčių ieškoti reikėtų kitur. Klaida buvo padaryta gerokai anksčiau nei apsisprendžiant gimdyti kartu su partneriu.
Pasak psichologų, gimdymas gali šokiruoti tik tokius vyrus, kurie savo moterį laiko išorinio grožio objektu ar sudievinta būtybe, nepripažindami natūralių jos organizmo funkcijų. Jei partneris į mylimąją žiūri labai paviršutiniškai, gali nustoti jos geisti ir po kur kas menkesnių estetiškai nepatrauklių gyvenimo epizodų ar veikiant natūraliems procesams.
Pavyzdžiui, apsinuodijus maistu, uždelsus apsilankyti grožio salone, rimtai susirgus (pvz., onkologine liga, kai kūnas labai išsenka) ar atsiradus pirmosioms raukšlėms. Toks vyras, net jei ir nedalyvavo gimdyme, gali bet kada atšalti ar iškeliauti, vos tik pasikeis jūsų išvaizda.