Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Vytautas Kasiulevičius įspėja COVID-19 sergančius žmones ir jų gydytojus bei prašo neeksperimentuoti

Santaros klinikų gydytojas profesorius Vytautas Kasiulevičius savo paskyroje feisbuke šeštadienį įspėjo COVID-19 sergančius žmones ir tuos, kuriems tik įtariama ši liga, nesigydyti patiems azitromicinu ar kitais antibiotikais, nes gresia labai rimtos komplikacijos. V.Kasiulevičius teigia, kad į Santaros klinikas pastaruoju metu atvežama tokių pacientų, kurių būklė nuo tokio gydymo pablogėjo.
Vytautas Kasiulevičius
Vytautas Kasiulevičius / Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr.

„Paskutines paras į Santaros klinikų Infekcinių ligų centrą atvyksta pacientų, kuriems įtarus ar netgi mobilioje stotelėje nustačius užsikrėtimą COVID-19, vis tiek skiriamas gydymas azitromicinu ar kitais antibiotikais. Vėliau tokie pacientai, jau pablogėjus būklei, kviečiasi GMP ir pervežami į ligoninę.

Taikyti gydymą azitromicino ir hidrochlorokvino deriniu galima tik laikantis specialių saugumo reikalavimų specializuotose ligoninėse, kadangi šio gydymo poveikyje kardiogramoje gali reikšmingai ilgėti Q-T intervalas ir atsirasti gyvybei pavojingų aritmijų rizika. Užsienio šalyse yra mirusių pacientų, kurie bandė gydytis patys. Atkreipiu dėmesį, kad tokio gydymo efektyvumas iki šiol nėra patvirtintas atsitiktinės atrankos tyrimais, tačiau tiek užsienio šalyse, tiek Lietuvoje yra tokį derinį tinkamomis sąlygomis gavusių ir jau pasveikusių pacientų.

Azitromicinas yra svarbus galimo derinio su hidrochlorokvinu elementas, todėl vieno azitromicino paskyrimas siekiant sumažinti galimą citokinų audros riziką ar dėl kitų tai darančio gydytojo motyvų sukelia riziką, kad pacientui sumažės ligoninėje skiriamo azitromicino ir hidrochlorokvino derinio efektyvumas.

Labai prašau visų gydytojų patvirtinus COVID-19 susirgimą nukreipti tokius pacientus į specializuotą COVID-19 ligoninę: Santaros klinikas, Panevėžio ligoninę, Šiaulių ligoninę, Kauno klinikinę ligoninę ar Klaipėdos universitetinę ligoninę skiriant tik paracetamolį temperatūros mažinimui, jeigu toks poreikis yra.

Nepamirškite, kad netgi virusinės pneumonijos požymiai rentgenogramoje, naujai atsiradęs limfocitų skaičiaus sumažėjimas kraujo tyrime, nepaaiškinamas laktatdehidrogenazės, kepenų fermentų ar D-dimerų padidėjimas ir sumažėję SpO2 rodikliai pulsoksimetre karščiuojančiam pacientui netiesiogiai informuoja jus apie COVID-19 susirgimo tikimybę. Turite padaryti viską, kad toks pacientas būtų ištirtas PGR mėginiu ir nukreiptas tinkamam gydymui.

Labai prašau Lietuvos savivaldybių vadovų suvokti, kad sergančius COVID-19 ligoninėje ištyrus, paskyrus tinkamą gydymą, sumažėjus citokinų audros rizikai ir stabilizavus pacientų būklę, dalis sergančiųjų COVID-19 gali sėkmingai tęsti gydymą jums pavaldžiose gydymo įstaigose laikantis specialių reikalavimų. Kitu atveju COVID-19 ligoninės turės daug sveikstančių, bet mažai padės sergantiems“, – rašo V.Kasiulevičius.

„Labai prašau visų pacientų susirgus COVID-19 kuo skubiau atvykti į COVID-19 ligoninę ir neeksperimentuoti. Jūsų gyvenimas yra vienas, o COVID-19 ligoninių gydytojai yra profesionalai“, – rašo V.Kasiulevičius.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos