Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2017 10 28

Žolė širdžiai nuraminti ilgais rudens vakarais – veikia geriau už valerijoną!

Apie sukatžolę, širdžių žolę, ir apie jos pavadinimo kilmę galima būtų pilną terbą prirašyt. Sukatžolė – ne kokia sukta žolė ir ne su katinais auganti ir katinų taip kaip valerijonas visai nevilioja, kartoka. Rusiškai ir lotyniškai pavadinimas aiškiai byloja apie širdies gydymą, vokiečiai sukatžolę irgi širdies panele vadina, o anglų pavadinimuose ši žolelė veik motina vadinama.
Paprastoji sukatžolė
Paprastoji sukatžolė / Lino Bružo nuotr.

Iš kur kilo žolės pavadinimas

Lietuviškas pavadinimas greičiausiai kildinimas nuo tarmiško žodžio sukata, vargą vargelį reiškiančio. Žemaitijoj toks lyg ir negirdėtas, bet dažnai garsios žolininkės Eugenijos Šimkūnaitės ne vienąsyk minėtas. Jei įrašytumėt tą žodį internetan, tai iškart sužinotumėt ir niekad nebepamirštumėt, kad sukata besanti grynai veterinarinis terminas – avinų liga. Ir ne bet kokia, o ta, katra atsiranda tik nuo kepeninių siurbikių.

Tada avinus ištinka toks cerebralis, anie sukasi dideliais ratais, bet nepatinka juk jiems suktis, todėl ima nervuotis, kvaili darytis, mat faktas – kepenis aniems kažkas siurbia. Siurbikės siurbiasi, gyvenimą gadina, širdį ėda, o zlastis juk tuojau pat prie pat durų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais