„Visų pirma, šis krūmas yra labai puošnus, žydėjimo metu jie keičia spalvą iš gelsvo į oranžinę, o rudenį tampa raudonas. Tačiau jis ir vertingas: tiek jo uogos, tiek ir šaknys. Jos, žinoma, naudojamos gerokai rečiau – kai krūmas iškasamas“, – 15min GYVENIMUI sakė V.Jokimienė.
V.Jokimienė pasakoja, kad raugerškio uogos naudojamos tiek šviežios, tiek ir džiovintos.
Uogos pasižymi vitamino C gausa, jose yra alkaloidų, iš kurių daugiausia – berberino, taip pat vitamino E ir P, karoteno, organinių rūgščių.
Profilaktiškai ir gydymui vartojamos uogos, lapai, žievė ir šaknys. Augalas tinka sergant šlapimo takų ligomis, kolitu, nuo viduriavimo. Berberino ir kitų alkaloidų preparatai skiriami kaip tulžį varanti ir skausmą malšinanti priemonė sergant kepenų ir tulžies pūslės ligomis: chronišku hepatitu, tulžies akmenlige, cholecistitu.
V.Jokimienė sako, kad raugerškio uogų dedama į įvairius vaistažolių mišinius.
Dar iš šių uogų galima spausti sultis, kurios turi mikrobus naikinančių medžiagų.
Augalo šaknyse yra palmatino, kolumbamino, kitų naudingų medžiagų. Tiek šaknys, tiek uogos dedamos ir į arbatų mišinius.
Pasak V.Jokimienės, uogų nerekomenduojama vartoti diabetikams, tiems, kurie kurie geria tetraciklino grupės antibiotikus, nėštumo ir menopauzės metu. Beje, specialistė sako, kad šios uogos žadina apetitą.
Pilve susikaupus dujoms padėti gali kmynų, krapų ir raugeriškio uogų mišinys.
Taip iš šių uogų galima ruošti uogienes, jos turi dažančių medžiagų, todėl iš uogų gali būti gaminami raudoni dažai, naudojami audinių dažymui.