„Mūsų vaikai jau ūgtelėję, vienam aštuoneri, kitam 12 metų ir jie nepatenka į pagrindinę meningokokinės infekcijos rizikos grupę. Kiek domėjausi, tai šią grupę sudaro vaikai iki vienerių metų amžiaus. Tačiau mes, kaip tėvai, negalime būti ramūs ir užtikrinti, kad mūsų vaikai neužsikrės ir nesusirgs. Juk niekas nėra apsaugotas nuo meningokokinės infekcijos – ar tai būtų suaugęs, ar vaikas. Todėl šiandien, kai mokslas taip stipriai pažengęs į priekį ir yra išrasta vakcina nuo šios baisios ligos, kodėl neužbėgti įvykiams už akių ir nepasiskiepyti? Taip būsime ramūs dėl savo vaiko, dėl savo artimo žmogaus sveikatos“, – įsitikinęs Ž.Stakėnas.
Visame pasaulyje meningokokinę infekciją sukelia šešios Neisseria meningitidis bakterijos serogrupės: A, B, C, W-135, X ir Y. Europoje labiausiai paplitusi B grupės meningokoko bakterija. Ji daugiausiai infekcijos atvejų sukelia ir Lietuvoje. Europos sąjungoje mes pirmaujame pagal meningokokinės B infekcijos atvejų skaičių 100 tūkst. gyventojų. Pernai Lietuvoje nuo meningokokinės infekcijos mirė 7 žmonės.
Liga progresuoja labai greitai ir gali pasibaigti mirtimi praėjus 24 valandoms nuo pirmųjų meningokokinės infekcijos simptomų atsiradimo. „Tėvai turėtų labai greitai reaguoti. Iš tiesų jeigu pamatė pirminius ligos simptomus, tai gali reikšti, kad liga stipriai pažengusi ir reikia kuo greičiau vežti pas specialistą. Net kelios valandos gali lemti ir jų, ir jų vaiko likimą – netekti vaiko yra labai baisu“, – nedelsti ragina Ž.Stakėnas.
Pradiniai meningokokinės infekcijos simptomai dažnai yra nespecifiniai ir panašūs į peršalimo, tad net ir sveikatos priežiūros specialistui gali būti sunku diagnozuoti šią ligą ankstyvuoju etapu. Todėl viena iš efektyviausių priemonių apsisaugoti nuo klastingos ligos – skiepai.
Informacinis partneris – sveikatos priežiūros bendrovė „GlaxoSmithKline Lietuva“.
Daugiau informacijos apie ligą ir jos profilaktiką rasite http://www.ulac.lt/meningokokine-infekcija
LT/BEX/0029/17, paruošta 2017 10