Skaitytojas Julius Mačiulaitis, įkvėptas Įkrauk.lt publikacijos apie bute rastą didžiulį kurklį, atsiuntė savo radinio nuotraukų:
„Laba diena, perskaičiau jūsų publikaciją apie kurklį ir atsiminiau, kad prieš metus Kaune, Vaišvydaros karjere, po maudynių savo avalynėje radau štai tokį įdomų vėžiagyvį (ar vabalą).
Šio padarėlio nuotraukas rodžiau daugeliui žmonių, tačiau nė vienas negalėjo pasakyti, kas čia per sutvėrimas. Beje, jis nustebino kietu šarvu. Galbūt jūs galėtumėte surasti daugiau informacijos apie šį gyvūnėlį?
P.S. Šio padarėlio nesužalojau ir paleidau toliau gyventi“.
Gamtininkas Selemonas Paltanavičius: tai – laumžirgio lerva
Nuotraukose yra žirgelio (mūsų dažnai vadinamo tiesiog laumžirgiu) lerva. Jos gyvena ir vystosi vandenyje, yra plėšrios, medžioja vandens bestuburius, kartais – net mažas žuveles. Žmogui nepavojinga, tačiau sugauta gali gintis ir savo aštriais žandais stipriai sužnybti pirštą.
Lietuvoje gyvena 60 žirgelių rūšių, nuotraukoje gali būti skėtės arba vienos iš laumžirgių rūšių lerva.
Lerva auga nerdamasi, keisdama savo chitininį (kietą) apdangalą. Pavasarį ar vasaros pradžioje užaugusios lervos išropoja į sausumą ir praplėšęs apdangalą išsirita suaugęs, pilnai susiformavęs žirgelis. Per keltą valandų jo gležni sparnai sutvirtėja ir vabzdys gali skraidyti.