2014 09 25

Ryškus gyvis, rastas Pabradės poligone: gamtininko Selemono Paltanavičiaus komentaras

sveiki mes su kolegomis pabradės poligone radom taip pat labai įdomų gyvį, nuotrauka pridedama, tai buvo šių metų rugpjūčio pradžia, mes su kolegomis jį pamatėme ant nedidelio medelio prisikabinusį taip kaip jis nufotografuotas, elgesio jokio nebuvo iš jo pusės jis papraščiausiai sedėjo ir nejudėjo, tik kilo daug klausimų kas jis toks, bet niekas iš mūsų nebuvome matę kažko panašaus, todėl ir pasidalinau šia nuotrauka su jumis gal koks mokslininkas galės atsakyti. galiausiai mes jį paleidome ten kur suradome, Geros dienos
Gyvis, rastas Pabradės poligone
Gyvis, rastas Pabradės poligone

Rastų įdomių gyvių seriją tęsia skaitytojas Mindaugas. Apie kitus skaitytojų radinius, kuriuos padėjo atpažinti gamtininkas Selemonas Paltanavičius, skaitykite susijusiose naujienose.

„Sveiki, mes su kolegomis Pabradės poligone radome labai įdomų gyvį. Tai buvo šių metų rugpjūčio pradžia, jį pamatėme ant nedidelio medelio prisikabinusį – taip, kaip jis nufotografuotas. Jo elgesį apibūdinti sunku: paprasčiausiai „sėdėjo“ ir nejudėjo. Tik kilo daug klausimų, kas jis toks. Bet niekas iš mūsų nebuvome matę nieko panašaus, todėl ir pasidalinau šia nuotrauka su jumis. Gal koks mokslininkas galės atsakyti? Galiausiai mes jį paleidome ten, kur suradome.

Gamtoje tokia išvaizda ir laikysena padeda apsisaugoti nuo pavojų.

Selemonas Paltanavičius: tokių vikšrų galima rasti ir Kuršių nerijoje

Skaitytojams į pagalbą kaip visuomet atskubėjo gamtininkas Selemonas Paltanavičius:

„Nuotraukoje – kuoduočių šeimos drugio skroblinės harpijos (Stauropus fagi)  vikšras. Jie paprastai randami iki vasaros galo ar esant šiltam  rudeniui – dar ir rugsėjy ant lapuočių medžių – skroblų, beržų. Lazdynų ir net obelų, kurių lapais maitinasi. Vikšro priekinės kojos ilgos, praplatėjęs pilvo galas su „akuotais“ užverstas viršun. Gamtoje tokia išvaizda ir laikysena padeda apsisaugoti nuo pavojų.

Suaugusi skroblinė harpija – keršas, pūkuotu kūneliu drugys, gyvenantis pietuose. Lietuvoje gausesnė pietrytinėje šalies  dalyje, ypač ten, kur auga pavieniai krūmai. Teko jį (ir vikšrus taip pat) surasti Kuršių nerijoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų