Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Benamiai gyvūnai sterilizuojami ne už valstybės lėšas

Pastaruoju metu spaudoje pasirodo pranešimų, kad beglobių gyvūnų sterilizacijai naudojamos valstybės lėšos. Interneto komentatoriai piktinasi, kad valstybė jas geriau skirtų vaikų darželiams, o ne gyvūnų priežiūrai.
Benamės katės sugaunamos, sterilizuojamos ir paleidžiamos į laisvę.
Benamės katės sugaunamos, sterilizuojamos ir paleidžiamos į laisvę. / „Lesės“ nuotr.

„Taip sakantieji yra neteisingai informuoti, – sako gyvūnų globos organizacijos „Lesė“ vadovė Vesta Auškalnienė. – Tiek Vilniuje, tiek Kaune, mano žiniomis, ir kituose Lietuvos miestuose savivaldybės lėšų beglobių gyvūnų sterilizacijai neskiria. Savivaldybės finansuoja jų žudymą.“

„Lesės“ duomenimis, nė viena savivaldybių užsakymu gyvūnų gaudymo ir karantinavimo paslaugas teikianti bendrovė nevykdo sterilizavimo programų. Jas įgyvendina tik savanoriškos gyvūnų globos organizacijos. Lėšas šiems darbams aukoja gyvūnų mylėtojai, tam naudojami paskirti 2 gyventojų pajamų mokesčio procentai, labdaringų užsienio gyvūnų globos organizacijų parama.

„Išties labai skaudu skaityti, kad mes švaistome, piktnaudžiaujame valstybės lėšomis, – apgailestauja V.Auškalnienė. – Mes jų negauname nė cento – išgyvename tik gerų žmonių dėka. Už savo darbą taip pat negauname jokio atlygio.“

Pasak „Lesės“ atstovės, jų veikla ne tik nieko nekainuoja valstybei, bet netgi duoda finansinės naudos. Sterilizuoti gyvūnai nesidaugina, todėl savivaldybėms nereikia leisti pinigų jų gaudymui, karantinavimui ir žudymui.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos