Grūto parko savininko nuomone, gal kiek persistengta su masiniu šernų šaudymu, tačiau tokia tvarka ir reikia ją vykdyti. „Kai tik paskelbė, kad Druskininkų savivaldybė įeina į buferinę afrikinio kiaulių maro zoną, sunaikinome, nors mūsų šernai ir kiaulės buvo laikomi aptvaruose, be to, tvora juosia parką iš vienos pusės kilometro, iš kitos pusės kelių šimtų metrų atstumu“, – tvirtino V.Malinauskas.
Mažųjų lankytojų ypač mėgstamas Grūto parko mini zoologijos sodas sumažėjo keliomis dešimtimis augintinių.
V.Malinauskas įsitikinęs, kad nurodymas iššaudyti visus šernus, gyvenančius į buferinę zoną įeinančių savivaldybių miškuose, nėra pati geriausia kovos su pavojingu užkratu priemonė.
„Šernai gana sėslūs gyvūnai, daugiau judantys rujos metu“, – tikino zootechninį išsilavinimą turintis V.Malinauskas. Anot jo, taip elgdamiesi medžiotojai tik išgąsdins šernus ir jie išsilakstys po didesnes teritorijas. Esą buvo galima leisti išmirti jų gyvenamose teritorijose, o paskui gaišenas surinkti ir sunaikinti vienu ar kitu būdu.
„Keliame daug triukšmo dėl afrikinio kiaulių maro. Juk buvo paukščių maras, kempinligė – elgėmės ramiai ir viskas pavyko gerai“, – teigė V.Malinauskas.