Dešimtmečius su gyvūnais dirbantis fotografas Johnas Danielsas triušį įamžino rengdamas pavasarinę fotosesiją, kurios herojais tapo gyvūnų jaunikliai.
59-erių britų menininkas dirbdamas savo studijoje mieliems kadrams išgauti suporavo skirtingus gyvūnus.
„Naudojuosi studija, nes britišku oru pasikliauti neįmanoma. Praeityje jau turėjau atšaukti keletą fotosesijų. Taigi, naudojimasis studija nesukelia rūpesčių“, – sakė jis.
Fotografuojant gyvūnus kantrybe reikia apsišarvuoti ir studijoje, o suplanavus darbus lauke gali nutikti ir siurprizų – gyvūnai gali pabėgti arba išsigąsti didelės erdvės.
„Turiu labai gerų kontaktų, kurie man parūpina gyvūnų ir perspėja, kokie iš jų ir kuriuo metu yra nesunkiai gaunami“, – pasakojo J.Danielsas.
Anot jo, svarbu, kad gyvūnas būtų tam tikro amžiaus ir ne didesnis.
„Pastebėjau, kad kuo gyvūnas vyresnis, tuo sunkiau jį pasodinti greta kito. Kai jie jauni, dar nelabai supranta, kas gi čia vyksta. Pavyzdžiui, ančiukas mielai prisiglaus prie kačiuko ar dar ko nors, kas jam atrodo jaukus objektas“, – šypteli menininkas.
Jis teigė niekada nesistengiantis priversti gyvūno daryti tai, kas jam nepatinka, nes nuotraukose šie atrodo nelaimingi.
„Neišduodamas komercinių paslapčių galiu pasakyti, kad jų priviliojimui naudoju garsus, kurie kačiukams turi būti tylesni, o šuniukams garsesni. Keisti garsai juos priverčia žiūrėti į fotoaparatą. Visi gyvūnai reaguoja skirtingai, tad būna ir klaidų, ir daugybės bandymų“, – pasakojo J.Danielsas, pridurdamas, kad jam patinka dirbti su įvairiais gyvūnais, tiek naminiais, tiek laukiniais.
DAUGIAU IŠSKIRTINIŲ KADRŲ PAMATYSITE ČIA:
* Unikalus nuotraukų projektas, kaip miniatiūrinis „Lego“ žmogeliukas tapo turistu
* Labai miela ūdra padovanojo juokingų išraiškų fotografams
* Kvapą gniaužiantis drąsuolio pasivaikščiojimas lynu tarp debesų
* Stulbinantys naktiniai Himalajų vaizdai iš Everesto papėdės
* Fotografas įamžino, kaip jaukiai ir siautulingai bendrauja poliarinės meškos