Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Jūrų muziejus atsakys į klausimą: kas bendro tarp kurėno ir džiovintos žuvies?

„Mes mylime jus visą vasarį“, – tokiu šūkiu Lietuvos jūrų muziejus pradeda paskutinįjį žiemos mėnesį. Penktadieniais vykstančius pasirodymus siūlomi bilietai žymiai pigesni nei įprastai.
Pilkieji ruoniai Lietuvos jūrų muziejuje
Pilkieji ruoniai Lietuvos jūrų muziejuje / Jūrų muziejaus nuotr.

O šeštadieniais ir sekmadieniais tarp delfinų pasirodymų, nuo 12.45 iki 13.30 val., muziejaus edukatoriai ir specialistai delfinariumo Jūros saloje laukia lankytojų nemokamose edukacinėse popietėse. Vasario 6, 14, 20, 27 d. rengiama popietė „Ruoniai Baltijos jūroje“, o vasario 7, 13, 21, 28 d. – popietės–provokacijos „Koks šiandien meniu?“

Nuotaikingas popietes „Ruoniai Baltijos jūroje“, skirtas visai šeimai, veda gyvūnų prižiūrėtojai – biologai. 45 minučių užsiėmimas neprailgsta: interaktyvios lentos galimybės leidžia žaismingai ir išradingai, įtraukiant ir lankytojus, papasakoti apie ruonius. Ypatingas dėmesys skiriamas Baltijos jūroje gyvenančioms ruonių rūšims: pilkiesiems, žieduotiesiems ir Rytų Atlanto paprastiesiems. 

Pasak biologo Igno Kazlausko, dvi pastarosios rūšys prie Lietuvos krantų pastebimos labai retai. Žymiai dažniau pavyksta pamatyti pilkąjį ruonį. Ypač pavasarį, kai srovės atplukdo į šią pakrantę pamestinukus – per anksti be mamų likusius ir pražūčiai pasmerktus ruoniukus. 

Didelę dalis užsiėmimo būtent ir skirta šiai temai. Nes leisgyvius rastinukus kiekvieną pavasarį tenka gelbėti muziejininkams. 

Jūrų muziejaus ekspozicijos, esančios Nerijos forte (ten yra ir ruonių baseinai), yra uždarytos rekonstrukcijai, lankytojai neturi galimybės pamatyti šių gyvūnų. Tačiau gali sužinoti, kuo gi jie maitinasi – gyvūnų prižiūrėtojai atsineša ir kibirėlį žuvies, skiriamos ruoniams. 

Šios, žuvimi kvepiančios popietės, įkvėpė edukatorius ir kitai žaismingai temai: „Koks šiandien meniu?“. Pasak muziejininkės Simonos Mikalkevičiūtės, toks pavadinimas pasirinktas neatsitiktinai. 

„Meniu mums visada siejasi su maistu, tačiau čia kalbėsime apie tai, kas „verda“ jūroje – pasakoja specialistė. – Spėkit, kokiam patiekalui reikia žiupsnelio šieno, šlakelio dervos, marių vandens? Be abejo – kurėnui!“

Popietėje laukia išmoningi žaidimai: bus ieškoma, kas gi gali būti bendro tarp kurėno modelio, vėtrungės, bučiuko, džiovintos žuvies, susipažinsime su žvejo gyvenamąja aplinka, buitimi – duonkubiliu, beržine vanta, mediniais žaislais, delmonais, šimtaraštėm, dembliais ir šiuršiais.

Po ilgos pertraukos į delfinariumo sceną jau sugrįžo ir Kaliforniniai jūrų liūtai. Paskutinį kartą jie kartu su delfinais čia demonstravo savo gebėjimus 2010 metais, prieš uždarant delfinariumą rekonstrukcijai. Kalifornijos jūrų liūtai yra žaismingi, plastiški, nuovokūs ir išradingi. Ir meilūs – pasakytų jų treneriai, nebijantys net atkišti žandą šių jūros žinduolių bučiniui. Kvepiančiam žuvimi. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?