Mantui Sujetai atiteko ir vizualiai gražiausiai lauką suarusio artojo apdovanojimas.
Iš viso dėl geriausio artojo vardo varžėsi 19 dalyvių iš Lazdijų, Alytaus, Pagėgių, Varėnos, Druskininkų, Širvintų, Rokiškio, Biržų savivaldybių ir kaimyninės Lenkijos Punsko valsčiaus.
Vyriausiam varžybų dalyviui – Lazdijų rajono Jurčiūnų kaimo ūkininkui Broniui Mockevičiui – 82-eji metai, jauniausiam – Rokiškio rajono Pakriaunos kaime gyvenančiam Gyčiui Palivonui – 18-ka.
Vienuolika artojų varžėsi vienkinkių plūgų grupėje, 8 arė dvikinkiais plūgais.
Šiemet pirmą kartą arimo arkliais varžytuvės vyko ne Veisiejų miestelyje (Lazdijų rajonas), bet pačiame Lazdijų mieste, čia esančiame hipodrome.
„Kai pasakėme, kad arimo varžybas rengsime hipodrome, ne vienas suko pirštą ties smilkiniu, girdi, ką šitie kvailiai čia arti žada? Tačiau, kaip matote, šventė įvyko ir pavyko. Rekonstruojant Lazdijų hipodromą, kuris veikia jau antrus metus, mintis ir idėja ir buvo, kad tai turi tapti vieta, kur vyks visi bendruomenės renginiai, šventės, o ne tik apsiriboti žirgų varžybomis. Čia surengėme vasario 16-osios minėjimą, dabar – „Pirmosios vagos“ šventę, jei reiks – ir koncertus surengsime, ir bulves šiandien suartame lauke pasėsime“, - ir rimtai kalbėjo, ir juokavo šventės šeimininkas ir organizatorius Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis.
Nei vienas iš 19 arimo varžytuvių artojų namo neišvyko be rėmėjų dovanotų prizų. Geriausiems artojams prizus įsteigė ne tik Lazdijų rajono savivaldybė, bet ir Žemės ūkio ministerija, firmos „Ginalas“, „Malsena“, „Krekenavos mėsa“, „Ordo“, vietos ūkininkai, bankai, urėdija, bitininkų ir ūkininkų draugijos, mokyklos.
Vienkinkių plūgų grupėje laimėjęs M.Sujeta varžybose dalyvauja ne pirmą kartą, yra laimėjęs ir anksčiau geriausio artojo titulą. Vaikinas pirmą kartą plūgą į rankas paėmė būdamas 12-kos metų.
Antrą vietą užėmė Gediminas Čirgelis iš Biržų, trečiąią – Valdas Kaminskas iš Varėnos rajono.
Dvikinkių plūgų grupėje nepralenkiamas buvo alytiškis R.Gražulis, antrasis – Vytautas Ališkevičius iš Pagėgių savivaldybės, trečioji vieta atiteko Lenkijos Punsko krašto artojui Juozui Bansevičiui.
„Pirmosios vagos“ šventėje netrūko archajiškų žemės „atidarymo“ apeigų: duonos šventinimas, aukojimas, pirmoji nuarta vaga, simbolinis žemelės palaistymas. Renginį ypač pagyvino Lazdijų rajono saviveiklininkai – šeštokų kultūros namų kaimo kapela „Griežlė“, Kučiūnų laisvalaikio salės etnografinis ansamblis ir Lazdijų kultūros namų ansamblio „Riecimėlis“ dainininkės.