„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Nesuvokiamas brakonierių žiaurumas: dėl ilčių cianidu nunuodijo 23 dramblius

Brokonieriai Zimbabvėje cianidu nunuodijo daugiau nei dvidešimt dramblių. Kai gyvūnai nugaišo, nukirto jiems galvas, norėdami pasiimti vertingąsias dramblių iltis. Tačiau, kaip rašo tvn24.pl, tinkamos brangiai parduoti pasirodė tik trijų dramblių iltys.
Drambliai.
Drambliai. / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Tokios kraupios dramblių žudynės surengtos Hvangės nacionaliniame parke Vakarų Zimbabvėje. Brakonieriai cianidu apnuodytus apelsinus išmėtė tarp sūrių akmenų, kuriuos laižo drambliai. Dėl to nugaišo 23 gyvūnai, tarp kurių buvo ir visiški jaunikliai. 

Sulaukę dramblių mirties, brakonieriai nukirto jiems galvas ir iš jų išpjovė iltis. Vis dėlto daugumą jų išmėtė parko teritorijoje, kadangi iltys dar nebuvo tinkamai užaugusios ir netiko parduoti juodojoje rinkoje.

Vien per šį mėnesį tokiu būdu brakonieriai jau nužudė net 78 dramblius.

Cianidą brakonieriai pradėjo naudoti 2013 metais ir juo jau pražudė per 300 dramblių. Šis nuodas idealiai tinka žudyti, nes nesukelia triukšmo ir veikia efektyviai, palyginti su kitais metodais. 

Zimbabvėje gauti cianido – juokų darbas, jis tebenaudojamas kalnakasyboje. Šalies valdžia užmerkia akis, kad tokiu būdu žudomi drambliai, nes turi daug naudos iš cianido išgavimo.

Cianidu naikinami ne tik drambliai, bet ir kiti Hvangės nacionalinio parko žvėrys. Brakonieriai nuodu naudojasi vis dažniau, o jo likučiai patenka į gruntinius vandenis, ypač lietaus sezono metu. Tuomet užnuodyto vandens gali atsigerti bet kas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų