Istorija tokia. Vieną rytą vieno iš Labanoro kaimų gyventojai rado savo kieme didžiulę vištą plunksnuotomis kojomis. Paukštis visiškai nesibaidė žmonių, bet ir labai jau arti neprisileido. Vaikštinėjo jis sau po kiemą, lesinėjo su žvirbliais batoną, skabė krūmų pumpurus ir, rodos, jis čia visą gyvenimą gyveno.
Tai atsitiko prieš pora savaičių. Nuo to laiko jau beveik kasdien jis rytais atskrenda ir dalį ar visą dieną praleidžia kaime. Sodybos šeimininkų sūnus net vardą kurtiniui sugalvojo – Vaidas.
Sekite Čepulio fotoklajones „Facebook“
Šeimininkai saugo paukštį, kad prašalaičiai jam nieko pikto nepadarytų, ir aplinkinius gyventojus įspėjo, kad pas juos gali nelauktas svečias apsilankyti. Kačių kurtinys nebijo, o ir katės ant tokio kalakuto dydžio paukščio nepultų. Tiesa, jaunas kačiukas vis bandydavo prislinkti ir pažaisti, bet vos kurtinys atsisukdavo, mažius sprukdavo.
Kačių kurtinys nebijo, o ir katės ant tokio kalakuto dydžio paukščio nepultų.
Pagrindinis klausimas – iš kur jis čia atsirado? Mat kurtiniai veisiami ir paleidinėjami į laisvę Viešvilės rezervate (Tauragės raj.), ir čia tikrai ne jų augintinis. Nėra naujiena, kad rudenį per netikras vestuves kurtiniai apsilanko prie sodybų, bet kad taip visiškai nebijotų žmogaus, labai retas atvejis.
Apie šį gražuolį man pranešė Labanoro regioninio parko darbuotojai ir, žinoma, jau kitą rytą aš buvau prie sodybos, ir stebėjausi šiuo nuostabiu paukščiu. Pamaklinėjęs ant žemės jis lengvai nusklendė ant stogo. Ten patupėjo kelias valandas, palesinėjo šalia augančio beržo pumpurų, tada nuskrido paskabyti žolės, pasirankioti akmenukų ir paryti sniego, tada vėl pumpurų, bet šįkart į juodalksnį.
Paukštis jaunas (bet ne pirmų metų), sveikas, guvus, rodos, gyvena savo nepriklausomą gyvenimą, iš žmogaus jam nieko nereikia ir jis jo visiškai nesišalina (vienu metu buvau per metrą nuo paukščio).
Koks likimas laukia šio gražuolio? Kurtiniai Lietuvoje nyksta. Dabar jų daugiau belikę Labanoro girioje ir Dzūkijos miškuose. Ar jis grįš pavasarį miškan, ar toliau trainiosis aplink kaimus?
Labanoro regioninio parko darbuotojai planuoja sugauti šį paukštį ir uždėti jam siųstuvą, kad galėtų stebėti kurtinio kelius. O gal kas nors žinote, girdėjote, kas laikė kurtinį ir jo augintinis pabėgo? Jei taip, susisiekite su Labanoro regioninio parko direkcija arba parašykite man.