Gyvūnų mylėtojai tikino, kad laukinės katės ne tik nekelia pavojaus aplinkiniams, bet ir dirba savotiškomis sanitarėmis. Dėl graužikų antplūdžio kenčiantys gyventojai lengviau atsipūtė tik pasirodžius katėms. Šiuo metu šalia ligoninės įsikūrę apie 30 murklių. Jas šeria ir gydymo įstaigos personalas, ir pacientai, ir aplinkinių namų gyventojai.
Gyvūnų globėjų asociacija (GGA), atsižvelgusi į prašymus, rado išeitį, kaip išsaugoti laukines kates. Į pagalbą pasitelkus gyvūnų priežiūros centro „Nuaras“ darbuotojus katės po kelias sugaunamos, sterilizuojamos, paskiepyjamos, sušeriama vaistų nuo kirmėlių ir vėl paleidžiamos į laisvę.
Nors dalis žmonių piktinasi, kad laukinės katės laisvai laksto po miestą, specialistai tikina, kad tik sterilizuojant galima išspręsti laukinių gyvūnų dauginimosi problemą. „Reikia ieškoti kitų problemos sprendimo būdų, o ne tik pagauti ir užmigdyti. Vienintelis būdas kovoti su laukinių kačių kolonijos augimu – sterilizacija, – sakė bendrovės „Nuaras“ direktorė Jurgita Gustaitienė. – Žmonės skundžiasi, kad benamės katės vaikštinėja po vaikų darželius, vaikai jas glosto. Bet jei katės bus sterilizuotos, paskiepytos, nekels jokio pavojaus. Vaikai galės su jomis žaisti.“
Laukines kates prie minėtos gydymo įstaigos jau antra savaitė gaudo bendrovės „Nuaras“ veterinarijos gydytoja Indrė Banevičiūtė ir GGA vyriausioji specialistė Lolita Grėblikienė. „Pastatome specialų narvą, ten įdedame maisto, kurį dar pagardiname valerijono lašais. Kai katė įeina paėsti, narvo durys automatiškai užsidaro. Kitokiais būdais laukinių kačių būtų neįmanoma pagauti“, – pasakojo L.Grėblikienė. Kad laukinė katė yra sterilizuota, byloja nukirptas ausies galiukas.