Žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė siūlė atsisakyti privalomo žymėjimo mikroschemomis, o tokius reikalavimus taikyti tik iš Lietuvos išvežamiems šunims, šeškams ir katėms. Be to, siūloma ženklinti visus pavojingus šunis. 41 Seimo nariui balsavus už, 26 – prieš, o 26 Seimo nariams susilaikius, jos siūlymui nepritarta. Projektas grąžintas iniciatoriams tobulinti.
Seimas dar 2012 metais nusprendė, kad nuo 2016-ųjų visi šunys, katės ir šeškai privalo būti ženklinami mikroschemomis ir registruojami Gyvūnų augintinių registre, tačiau Vyriausybė dar turi patvirtinti šią nuostatą įgyvendinančius dokumentus.
Lietuvos gyvūnų teisių apsaugos organizacijos sako, jog privalomas ženklinimas būtinas norint sudrausminti neatsakingus gyvūnų augintojus, nes dabar dažnai nėra galimybių nustatyti, kam priklauso nuskriaustas gyvūnas. Be to, įvedus privalomą ženklinimą nereikėtų išlaikyti gyvūnų prieglaudų.
Gyvūnų globėjai taip pat teigia, kad dabar savivaldybių ir nevyriausybinių organizacijų kasmetinės bendros išlaidos pasimetusių augintinių gaudymui ir priežiūrai siekia apie 800 tūkst. eurų, o atsiradus prievolei ženklinti savo augintinius, už jų nepriežiūrą atsakytų ir išlaidas atlygintų pats gyvūno savininkas, o ne visi mokesčių mokėtojai.