Taigi gyvename rudens išlydėjimo nuotaikomis. Šių metų ruduo buvo toks puikus, mes iš jo gavome tiek daug, todėl lengvai susitaikome ir su jo išėjimu. Pagaliau jau ir laikas, nes iki Kalėdų ir naujos šviesos sugrįžimo liko mažiau nei mėnuo. Beje, dienai trumpėti liko šiek tiek daugiau nei pusvalandis. Taigi suskaičiavome rudens palikimą, žinome, kur esame, o ką dar ruduo perduos žiemai?
Užtrukus švelniems rudeniškiems orams, mes pasigedome iš šiaurės turėjusių atkeliauti paukščių. Tiesa, jie mus pasiekia ne visada. Štai ir šiemet svirbelių kol kas visai neregėti, čimčiakų – taip pat, o tūbuotieji suopiai pasirodė ką tik, bet ir tie labai negausiai.
Perliniais graužikais mintantis suopis, skrisdamas pas mus, pakeliui turėjo iki valios maisto ir ramybės, todėl taip ilgai užtruko. Suopių antplūdžio laukti nereikėtų, kaip ir kitų šiaurės paukščių. Metai ten, atrodo, buvo ne patys produktyviausi.
Lietuvoje galime girtis turėję ypatingą vasarą. Žvėrys, paukščiai, bestuburiai užaugino gausias savo vadas. Šių metų palikimas turėtų būti pastebimas dar keletą metų. Tikimės, kad žiema bus snieguota ir sugebėsime pagal pėdas įvertinti žvėrių populiacijų gausą. Šių metų vasarį per įprastas apskaitas sniego nebuvo, tad teko kliautis pernykščiais duomenimis.
Žvėris suskaičiuosime, o štai paukščių gausą lesyklose kai kas apibūdino paprastai – nėra. Reikėtų nuraminti paukščių draugus – kol kas nėra
Ką tik daugelyje šalies regionų jau baigta šio sezono vilkų medžioklė. Limitas išnaudotas, nes jis buvo lygiai toks pat, kaip ir pernai. Didesnio ar kitokio jo skirti nebuvo galima neturint naujos šiemetinės apskaitos duomenų.
Žvėris suskaičiuosime, o štai paukščių gausą lesyklose kai kas apibūdino paprastai – nėra. Reikėtų nuraminti paukščių draugus – kol kas nėra. Dar bus, dar atskris, nes iki šiol visiems čia likusiems žiemoti lesalo pakako gamtoje. Tik dabar jie iš naujo atranda lesyklas.
Laukiame bent keleto laipsnių šaltuko, kuris turėtų ledu padengti mažuosius ežerus ir tvenkinius. Jei ant šio ledo pastebėsite paukščius, neskubėkite spręsti, kad jie yra kuo nors ypatingi, galbūt luoši ar sužeisti. Geriau jų nemaitinkite, tik stebėkite. Įsitikinę, kad paukščiams tikrai reikia pagalbos, skambinkite telefonu 112. Paukščiams tikrai padės, tačiau padės specialistai.