Išeitis yra: televizorių pasigaminti, įsiruošti galime mes patys! Jis veiks visą dieną, nereikalaus energijos, o turintys laiko ir norintys sau skirti smagią atokvėpio valandėlę galės jį žiūrėti, kada norės. Be to, televizoriaus rodoma programa niekada nesikartos. Taigi – toks televizorius yra geriausias! Kaip jį įsirengti?
Savo kieme, sode netoli lango įruoškime lesyklą, kurią būtų patogu stebėti.
Savo kieme, sode netoli lango įruoškime lesyklą, kurią būtų patogu stebėti. Ji gali būti bet kokia – kaip galėsime, kokias sąlygas turėsime, taip ji ir atrodys.
Tam tiks lentutė su krašteliu, kad lesalas žemėn nenukristų, plastikinis butelis prakirptu šonu, molinis dubuo ar sukalta namelio formos „klasikinė“ lesykla. Žinoma, stogelis ją apsaugos ir lesalas nebus apsnigtas.
Tačiau uždaras lesyklas su stogu mėgsta ne visi paukščiai, ypač kai kurie geniai (meletos), juodagalvės sniegenos, žaliukės, alksninukai, svilikai. Atvira lesykla paukščiams yra patogesnė. Dar labiau paukščių mėgstama lesinimo aikštelė – bent kelių metrų nuvalytas plotas, kur lesalas pilamas tiesiai ant žemės. Tokioje aikštelėje, be įprastų žiemojančių rūšių, mielai maitinasi svirbeliai, juodieji ir smilginiai strazdai, čimčiakai, kurapkos, liepsnelės.
Norintys savo televizoriuje matyti dailesnius vaizdus, lesyklos aplinką gali papuošti – pastatyti eglučių, pakabinti vaisiais apkibusių erškėčių šakų, o per šventes – kalėdinių eglutės papuošalų. Taip pasielgė mano bičiuliai, aktyvūs paukščių globėjai Vilija ir Stasys, kurie savo televizoriuje pro langą mato dar nesibaigiančias „paukščių Kalėdas“. O kodėl to nepadarius ir kitiems?
Šis televizorius veiks iki vasario galo. Tačiau po to greitai parskris varnėnai ir bus galima turėti televizorių su nauja programa – tereikia iškelti inkilą taip, kad jį matytume pro savo langą.