„Išnaudojus visą limitą ministro įsakymu vilkų medžioklė nutraukta“, – BNS sakė AM Gamtos apsaugos departamento direktorius Laimutis Budrys.
Jo teigimu, 2011–2012 metų sezonui nustatytas laikinas penkių vilkų sumedžiojimo limitas. Kadangi šių gyvūnų medžioklės sezonas trunka nuo spalio 15-osios iki balandžio 1-osios, L.Budrys neatmetė galimybės, kad limitas bus pakeistas.
„Jeigu pavyks suderinti Vilkų populiacijos valdymo planą, gali būti, kad dar šį sezoną bus atnaujinta jų medžioklė ir nustatytas naujas limitas“, – tvirtino L.Budrys.
Anksčiau per sezoną būdavo leidžiama sumedžioti 30–40 vilkų, pernai netgi nustatytas 60 gyvūnų limitas, tačiau tuo pasipiktino visuomenininkai ir leistinas sumedžioti vilkų skaičius dar praėjusį sezoną sumažintas iki 40, o šiemet – iki penkių.
Pasak AM atstovo teigimu, Vilkų populiacijos valdymo plane bus numatyta, kiek per sezoną galima sumedžioti vilkų, atsižvelgiant į suskaičiuotų šių gyvūnų skaičių, koks optimalus limitas, kad vilkų populiacija nepadarytų žalos gamtai ir žemės ūkui, nekiltų grėsmė pačiai populiacijai ir pan.
Jeigu šį sezoną vilkų medžioklė nebus atnaujinta, L.Budrys prognozuoja, kad tai turės didelės įtakos jų populiacijos pagausėjimui.
„Vilkų populiacija turi ypatybę gana greitai atsistatyti ir augti“, – minėjo aplinkosaugininkas.
Mokslininkai, visuomenininkai, aplinkosaugininkai ir žemdirbiai nesutaria, kiek Lietuvos miškuose gali gyventi vilkų. Miškininkai suskaičiavo 300 gyvūnų, nevyriausybininkai – ne daugiau kaip 180.
Kol nebus nustatytas jų skaičius, aplinkos ministras Gediminas Kazlauskas gerokai sumažino jų medžioklės limitus.
Sustabdyti vilkų medžioklę ne kartą reikalavo asociacija „Baltijos vilkas“ ir jai pritariantys visuomenininkai. Anot jų, nuo 2002-ųjų vilkų Lietuvoje sumažėjo beveik perpus.