Dešimtys policijos ir parkų tarnybos pareigūnų nuo pirmadienio budėjo Fa Luang Ta Bua Janasampano šventykloje vakarinėje Kančanaburio provincijoje, kai teismas nurodė perkelti iš komplekso per 100 suaugusių didžiųjų kačių.
Dešimtmečius kontraversiška šventykla buvo masalas turistams, kurie gali už nemažą pinigų sumą pabendrauti su plėšrūnais akis į akį bei su jais nusifotografuoti. Gyvūnų teisių organizacijos teigia, kad tie tigrai būna apsvaiginti vaistais, jie neprižiūrimi, vyksta nelegalus jų veisimas ir prekyba.
Trečiadienį paskelbta, kad šventyklos šaldiklyje aptikta 40 negyvų jauniklių. Ketvirtadienį pranešta ir apie sulaikytą vienuolį.
„Šiandien radome tigrų kailių ir amuletų automobilyje, kuris mėgino išvažiuoti iš šventyklos“, – naujienų agentūrai AFP sakė Tailando parkų departamento direktoriaus pavaduotojas Adisornas Noochdumrongas.
Adisornas Noochdumrongas pridūrė, kad atlikus kratas, kelių vienuolių būstuose rasta daugiau tigrų kūnų dalių. Iki ketvirtadienio buvo rasta iš viso du suaugusių tigrų kailiai, apie 10 ilčių ir dešimtys mažesnių kailio skiaučių.
Gyvūnų teisių organizacijos ir aplinkosaugininkai seniai tvirtino, kad ta šventykla veikia kaip užslėpta tigrų ferma, gaunanti didžiulį pelną iš tigrų ir jų kūnų dalių prekybos juodojoje rinkoje.
Beveik visos tigro kūno dalys yra naudojamos tradicinėje kinų medicinoje.
Per daugelį metų „Tigrų šventyklą“ ne kartą mėginta uždaryti, bet pastangos būdavo vilkinamos ir apsunkintos sekuliarios Tailando valdžios nenoro kištis į religinius reikalus.
Šventykla visada neigė kaltimus dėl saugomų gyvūnų kontrabandos.
Jos „Facebook“ paskyroje paskelbtame pranešime sakoma, kad yra įprasta, jog dalis tigrų jauniklių atvedami negyvi arba nugaišta būdami labai maži.
Šventykla nurodė, kad anksčiau tokius jauniklius kremuodavo, bet ši politika buvo pakeista 2010 metais.
Pareigūnai informavo šią savaitę evakavę iš šventyklos 84 tigrus ir perkeliantys juos į aplinkinius veisimo centrus.
Tačiau policija pridūrė, kad šventyklai jokie kaltinimai kol kas nebuvo pateikti ir kad ši byla tebėra tiriama.
Per ankstesnius reidus Tigrų šventykloje buvo rasta dešimtys acerų, šakalų ir himalajinių lokių, kurie buvo laikomi neturint galiojančių leidimų.