Nors veterinarijos specialistų nuomone, ūkyje laikomi arkliai vidutinio, o kai kurie ir gero kūno įmitimo, patikrinimų metu nustatyta, kad daugiau nei šimtas sunkiųjų žemaitukų veislės arklių laikomi ne pagal gyvūnų gerovės reikalavimus. Gyvūnai nuo nepalankių oro sąlygų gali pasislėpti fermos pastate, tačiau pastato durys išlaužtos, į vidų pustomas sniegas. Dalis langų stiklų abiejose fermos pusėse išdaužyti, nėra kraiko ant grindų, tik sušalęs arklių mėšlas. Dalyje fermos laikomi įvairūs pašaliniai daiktai.
Po vakarykščio patikrinimo šieno gyvuliams buvo atvežta, pašaras išverstas kieme, nes nėra įrengtų arklių šėrimui tinkamų ėdžių.
A.A.Kaušakio ūkį Vilniaus valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba tikrina jau ne pirmus metus. Šis ūkis priskirtas padidintos rizikos objektų grupei ir yra dažniau tikrinamas. Po patikrinimo Vilniaus valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba praėjusiais metais pateikė pažymą Nacionalinei mokėjimo agentūrai prie Žemės ūkio ministerijos, kurioje nurodė gyvūnų gerovės pažeidimus.
Pažyma apie gyvūnų gerovės reikalavimų nevykdymą pateikta ir 2012 metų sausio mėnesį. Dėl to arklių laikytojas A.A.Kaušakys praėjusiais metais negavo Europos Sąjungos piniginės paramos. Jeigu ir toliau nevykdys gyvūnų gerovės reikalavimų, jis gali netekti paramos ir šiais metais.
„Pagal ilgametę patirtį galiu pasakyti, kad baudos neišsprendžia problemų, dažniausiai atvirkščiai – atima iš gyvūnų dar vieną kąsnį. Tačiau jeigu žmogus apsiima auginti gyvūnus, turi pagalvoti ir apie šio auginimo tikslus bei padarinius. Tokius arklius, kokie auginami A.A.Kaušakio ūkyje, sunku realizuoti, todėl nenoromis kyla klausimas, kam laikyti tiek gyvūnų, jeigu nėra galimybių nei sugebėjimų juos tinkamai prižiūrėti. Kadangi pats A.A.Kaušakys susitikti su veterinarijos inspektoriais vengia, kreipsimės į jį raštu“, – komentavo Vilniaus valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininko pavaduotojas Skirmantas Miškinis.