Veterinarijos gydytojų komandai vadovauja didelę tarptautinę tokių projektų patirtį turinti daktarė Anca Tomescu, sterilizavusi beglobius gyvūnus Indijoje, Afrikoje ir įvairiose Europos šalyse.
Projekto komanda, balandžio mėnesį iš viso sterilizavusi bei vakcinavusi 447 gyvūnus, planuoja, kad visą rugpjūčio mėnesį vyksiančios akcijos metu bus sterilizuota apytikriai 800 gyvūnų.
Kaip rodo tarptautinė praktika, gyvūnų sterilizavimas ir paleidimas gyventi į tą pačią aplinką yra žymiai efektyvesnis populiacijos reguliavimo modelis už jų sunaikinimą: gyvūnas aplinką pažįsta, moka joje išgyventi; sterilizuotas nebekovoja dėl priešingos lyties, todėl nebebūna agresyvus ir neatsargus; nebeveda palikuonių, nedidindamas populiacijos; savo teritoriją ir toliau gina, todėl nebeįleidžia naujų narių, o tuo pačiu ir nekeičia skirtingų gyvūnų rūšių – „natūralių priešų“ tarpusavio balanso.
Pažymėtina, kad Europos konvencija dėl namuose laikomų gyvūnų apsaugos, kuri galioja Lietuvoje nuo 2004 metų balandžio mėnesio, taip pat nurodo valstybėms-konvencijoms narėms prisidėti prie humaniško benamių gyvūnų skaičiaus mažinimo atliekant šių gyvūnų sterilizaciją.
Belieka apgailestauti, kad Klaipėdos miesto savivaldybė, pasirengusi humaniškai spręsti beglobių gyvūnų populiacijos problemą, pasirinko sunkesnį kelią atsisakydama Vokietijos organizacijos ETN pagalbos organizuojant analogišką projektą Klaipėdos mieste. Susidomėjimą tekelia Klaipėdos miesto savivaldybės atstovų pozicija, kad vokiečių pasiūlytas projektas miestui esą per brangus, nors vokiečiai teikdami pasiūlymą savivaldybei paliko teisę jai pačiai spręsti, kiek ji norėtų prisidėti prie finansinės projekto paramos.