„Šiuo metų laiku kyla labai daug problemų su laukiniais paukščiais. Pranešimų iš gyventojų gauname nuolatos, todėl skambučiai peradresuojami vyriausiam specialistui, kuris atsakingas už sparnuočius. Tradiciškai dominuoja į bėdą patekusios gulbės ir gandrai“, – pirmadienį „15min“ pasakojo GGA prezidentas Vytautas Gustaitis.
Anot pašnekovo, tiek Kauno apylinkėse, tiek visoje Lietuvoje, likę nemažai žiemoti pasilikusių gandrų, kurie nežinia kodėl, nepasitraukė į šiltuosius kraštus. „Liko žiemoti daug gandrų, o kai juos bandome sugauti jie pakyla ir nuskrenda. Todėl raginame žmones nepanikuoti, o tiesiog tuos paukščius stebėti. Jei jie pradeda prisileisti žmones, tuomet juos reikia sugauti, bandyti uždaryti ir skambinti mums. Tada tarsimės dėl jų transportavimo“, – patarė V.Gustaitis.
GGA vyriausia specialistė Lolita Grėblikienė piktinosi, kad žmonės, šiltuoju metų periodu lesindami gandrus, daro jiems meškos paslaugą. „Gandrams čia per šalta, jie jau seniai turėjo būti išskridę, todėl dabar šaltuoju metų laiku juos reikia maitinti, nes patys maisto nesusiras ir neišgyvens. Labai blogai, kad žmonės juos maitina tada, kada nereikia – šiltuoju metų laiku. Tada gandrai padaromi savotiškomis vištomis“, – piktinosi L.Grėblikienė.
Labai blogai, kad žmonės gandrus maitina tada, kada nereikia – šiltuoju metų laiku. Tada gandrai padaromi savotiškomis vištomis, – piktinosi Lolita Grėblikienė.Anot specialistės, šiuo metu specialiuose aptvaruose laikomi ne tik gandrai, bet ir gulbės. Tiesa, ne visi laukiniai paukščiai priima GGA pagalbą. Pakaunėje esančiame tvenkinyje į žvejų „spąstus“ įsipainiojusi gulbė gelbėtojų neprisileidžia. „Ši gulbė gelbėjama jau ne pirmą kartą. Vakar net su narais ją bandėme gelbėti, vienas jų net 6 kartus į vandenį lipo, bet niekaip nepavyko jos pagauti. Gulbei į koją yra įsmigęs žvejybinis kabliukas, o valas apsisukęs aplink koją ir dalį sparno. Negana to, ji buvo įšalusi į ledą“, – apie sekmadienį vykusią nesėkmingą gulbės gelbėjimo operaciją pasakojo L.Grėblikienė.
Specialistė teigė, kad iš ledo gniaužtų paukštį išlaisvinti pavyko, tačiau nuimti valo – ne: tvenkinys didelis, paukštis vis pasprukdavo. GGA darbuotojai toliau suka galvas, kaip pagelbėti į nelaimę papuolusiam paukščiui.