Zoologijos sode – pavojinga gyvūno perkėlimo operacija

Lietuvos zoologijos sode džiugios permainos. Nuo šiol lankytojai galės džiaugtis atnaujintu pilkojo ruonio vardu Kajus voljeru. Atnaujinant voljerą Lietuvos zoologijos sodo darbuotojams teko neeilinis iššūkis – kol ruonio baseine buvo vykdomi remonto darbai, ruoniui teko ieškoti naujų namų.
Ruonis džiaugiasi atnaujintu voljeru
Ruonis džiaugiasi atnaujintu voljeru / Lietuvos zoologijos sodo nuotr.

Pasak darbuotojų, gyvūno perkėlimas yra didelio pasiruošimo reikalaujanti procedūra. Šiais metais zoologijos sode jau vyko dviejų liūtų, atvykusių iš Olandijos perkėlimo operacija. Aplankyti atnaujintą voljerą bus galima jau šį sekmadienį, 12 valandą zoologijos sode.

Zoologijos sodo plėšriųjų žinduolių skyriaus zoologė Jelena Trasauskienė pasakojo, kad gyvūnų perkėlimas vykdant remonto darbus visuomet yra didelės atsakomybės reikalaujantis darbas.

Ruonio voljero atnaujinimui įmonė skyrė 15 tūkst. eurų, taip pat prisidėjo ir darbų rangovai.

„Zoologijos sode jau ne pirmus metus veikia atskira žmonių komanda, kuri yra paruošta dirbti su gyvūnų perkėlimu, kuomet vykdome remontus arba atsivežame naujus gyvūnus. Tai sudėtingas ir pavojingas darbas, neretai darbuotojai žino, jog rizikuoja savo ir kolegų gyvybe“ – pasakojo J.Trasauskienė.

Praėjusį kartą zoologijos sode ruonis iš savo voljero buvo iškeltas prieš šešis metus. Kol vyko remonto darbai, ruonis buvo perkeltas į kitą zoologijos sode esantį begemotų baseiną.

Ruonio voljeras zoologijos sode yra labiausiai lankytojų dėmesį traukianti vieta. Vaikai mėgsta pašerti ruonį žuvimis, savaitgaliais prie šio voljero sunku prieiti dėl didelės lankytojų minios. Pastaruoju metu ruonio baseinas vis dažiau atkreipdavo susirūpinusių lankytojų dėmesį dėl jo itin prastos būklės – baseine buvo pradėjęs byrėti tinkas, todėl ilgainiui tai būtų ėmę kelti grėsmę gyvūno sveikatai.

Lietuvos zoologijos sodo nuotr./Ruonis džiaugiasi atnaujintu voljeru
Lietuvos zoologijos sodo nuotr./Ruonis džiaugiasi atnaujintu voljeru

Kaip teigia zoologijos sodo direktorius Aurimas Didžiokas, problema apie pasenusį ruonio voljerą administracijai buvo žinoma, tačiau tam zoologijos sodas tiesiog neturėjo lėšų. Zoologijos sodas nuolatos ieško rėmėjų pagalbos įvairiems darbams zoologijos sode.

Prieš keletą mėnesių į zoologijos sodą kreipėsi netgi iš užsienio atvykę lankytojai, kurie po apsilankymo zoologijos sode norėjo padėti šiam gyvūnui ir atnaujinti pasenusį ruonio baseiną. Įmonės "Hegelman Transporte" vadovas Anton Hegelmann su šeima aplankęs zoologijos sodą pasiūlė skirti paramą voljero atnaujinimui.

„Idėja paremti zoologijos sodą kilo po apsilankymo sode su šeima. Maži vaikai buvo sužavėti pamatę gyvūnėlius gyvai. Tačiau praeinant pro visų lankytojų mylimo ruonio voljerą pastebėjome byrantį baseino tinką. Tuomet pradėjome domėtis kaip būtų galima suteikti paramą zoologijos sodui. Nusprendėme tapti ruonio Kajaus globėjais ir atnaujinti jo aptrupėjusį baseiną“ – pasakojo zoologijos sodo rėmėjas.

Gyvūno voljero atnaujinimas, pasak ruonio rėmėjų buvo tarsi dar viena pramoga, kadangi teko ne tik stebėti gražėjantį voljerą, tačiau dalyvauti remonto darbų planavime, daug bendrauti su zoologijos sodo specialistais.

Ruonio voljero atnaujinimui įmonė skyrė 15 tūkst. eurų, taip pat prisidėjo ir darbų rangovai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai