Ar reikalingi vitaminai šunims ir maisto papildai?

Ar reikalingi vitaminai šunims ir maisto papildai? Ar jie saugūs? Ekspertų teigimu, kai kurie iš jų veiksmingi, kai kurie ne, o kai kurie gali netgi pakenkti. Daugelis šeimininkų vitaminus šunims duoda ne iš būtinybės, o tik todėl, kad to nori.
Žaidžiantys šunys
Žaidžiantys šunys / sxc.hu/SEPpics nuotr.

Vitaminai šunims, kurie tarp šunų šeimininkų populiariausi – tai multivitaminai, maisto papildai sąnariams, papildai šėrimuisi sumažinti ir kailio žvilgesiui. Taip pat šunų augintojai dažnai duoda probiotikų virškinimo problemoms mažinti ar antioksidantų, palengvinančių senėjimo problemas.

Ar vitaminai šunims reikalingi Jūsų šuniui?

Daugelio šunų dieta pilnavertė ir subalansuota, su visais būtinais vitaminais ir mineralais – tai užtikrina pagal reikalingas maistines normas pagamintas šunų maistas. Maisto papildų gali reikėti šunims, kurie maitinami namuose gamintu maistu, nes tuomet sunkiau užtikrinti pilnavertę mitybą. Negalima vitaminų duoti aklai – jūsų veterinaras turėtų nustatyti, ar šuniui trūksta konkrečių medžiagų.

Ar vitaminų davimas šuniui gali būti pavojingas?

Jei gyvūnas maitinamas subalansuotu maistu ir gauna visas reikiamas medžiagas ir vitaminus, papildomos kai kurių mineralų ir vitaminų porcijos gali būti žalingos.

Per daug kalcio gali sukelti kaulų problemas, ypač didelių veislių šuniukams. Per daug vitamino A gali pažeisti kraujagysles, sukelti dehidrataciją ir sąnarių skausmą. Per daug vitamino D gali pabloginti šuns apetitą, pažeisti kaulus ir sukelti raumenų atrofiją.

Ar būtinai reikia konsultuotis su veterinaru prieš pradedant vartoti vitaminus?

Vitaminai šunims neturėtų būti pasiskiriami jūsų pačių, nes galite neteisingai nustatyti diagnozę. Simptomai, primenantys artritą, tokie kaip silpnos užpakalinės kojos, gali būti dėl neurologinių problemų. Prasta kailio išvaizda gali rodyti tiek odos, tiek medžiagų apykaitos, tiek hormonines problemas.

Kai kurių papildų žoliniai ingredientai gali sureaguoti su kitais vaistais, kuriuos vartoja šuo.

Būkite atsargūs duodami žmonėms skirtų papildų šunims. Kai kurie papilduose esantys produktai, kaip pavyzdžiui, česnakas, gali būti pavojingi šunims.

Atminkite, kad vitaminai šunims jums nereikalingi, jei maitinate subalansuotu ėdalu ir jūsų šuo atrodo sveikas ir energingas. Jei norite suteikti šuniui papildomų medžiagų, verčiau pabandykite jam duoti vaisių ar daržovių.

Ar vitaminai šunims ir maisto papildai veiksmingi?

Tai priklauso nuo to, kam papildai yra naudojami ir kaip jie pagaminti. Rimtų klinikinių tyrimų yra atlikta nedaug. Gliukozamino-chondroitino papildai, dažniausiai duodami šunims nuo artrito, buvo ištirti tiek su žmonėmis, tiek su šunimis, ir rezultatai yra skirtingi. 2007 m. išplatintame pranešime teigiama, kad šiais papildais gydyti šunys jautė mažiau skausmo ir buvo judresni po 70 dienų gydymo. Analogiški tyrimai atlikti žmonėms kiek anksčiau, parodė, kad šie papildai nebuvo veiksmingi žmonėms, kuriems problemų sukeltas skausmas buvo nedidelis. Papildai veiksmingesni, kai skausmas stipresnis, tačiau tirta tokių žmonių grupė buvo nedidelė, todėl rezultatai gali būti netikslūs.

Riebalų rūgščių papildai padeda geresnei kailio išvaizdai. Pagal atliktus tyrimus, žuvų taukai taip pat gali sumažinti uždegimus.

Antioksidantai kaip vitaminas C ir E taip pat mažina uždegimus ir padeda šunims, turintiems problemų su atmintimi dėl senėjimo.

Visgi daugelis vitaminų nebuvo tirti ilgą laiką, todėl dėl ilgalaikio poveikio šunims nėra aišku.

Kaip turėtų būti pasirenkami vitaminai šunims ir papildai?

Keletas patarimų, kuriuos gali duoti veterinarai:

– Ieškokite prekinių ženklų, kurie specializuojasi vienoje srityje, arba tų, kurie kliniškai tyrė savo produktus.

– Skaitykite etiketes. Žinokite, kokio tiksliai ingrediento ieškote, kad neapsigautumėte pamatę panašiai skambantį pavadinimą.

– Ieškokite žymos, kad įmonė laikosi kokybės standartų.

– Būkite atsargūs, jei papildų etiketėse žadama tai, kas skamba per gerai, kad būtų tiesa. Tai gali būti pažadai, kad papildai palengvins ar pašalins proviruso, vėžio negalavimus.

– Būkite atsargūs duodami žmonėms skirtų papildų šunims. Kai kurie papilduose esantys produktai, kaip pavyzdžiui, česnakas, gali būti pavojingi šunims.

O kaip vitaminai šunims, kurie yra papildomai dedami į ėdalą?

Atidžiai perskaitykite etiketes, kad sužinotumėte kiek tiksliai kokio ingrediento yra maiste. Kai kurie suaugusiems šunims skirti pašarai turi specialių sudedamųjų dalių, kaip gliukozaminas, tačiau paprastai šios dozės yra kur kas mažesnės, nei būtų skiriamos gydymui. Žinoma yra specialaus maisto, kuriame šios dozės gali būti pakankamos, tačiau paprastai tokį maistą paskiria veterinaras. Šunų maistas taip pat gali būti papildytas tam tikrais augalais, pavyzdžiui, spanguolėmis, kurios apsaugo nuo šlapimtakių infekcijų.

Geriausia, jei vitaminai šunims ir maisto papildai būtų duodami pagal veterinaro nurodymus. Svarbiausia – stenkitės, kad šuo būtų maitinamas kokybišku ir subalansuotu maistu šunims.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų