Europoje gyvena 90 mln. kačių, 75 mln. šunų, Lietuvoje – 700 tūkst. šunų. Šių augintinių savininkai, norintys juos pasiimti atostogų, kelionę turėtų pradėti planuoti bent prieš mėnesį, sako Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) Gyvūnų sveikatingumo ir gerovės skyriaus vedėjo pavaduotoja Rasa Sirutkaitytė.
„Reikėtų, kad vežami gyvūnai turėtų augintinio pasą arba kitą identifikacinį dokumentą. Gyvūnas turi būti sveikas. Privaloma vakcinacija nuo pasiutligės keliaujant į ES ir ne ES šalis, visos kitos vakcinacijos ir profilaktikos nuo kitų ligų yra sveikintinos, tačiau neprivalomos.
Jei tai pirminė vakcinacija nuo pasiutligės, po vakcinos prieš kelionę tenka palaukti apie mėnesį, todėl kelionę reikia planuoti iš anksto. Jei vakcinacija kasmetinė, tiek laukti nereikės“, – pagrindinius reikalavimus dėsto LRT Radijo pašnekovė.
Augintinio kelionė gali atsieiti brangiai
Kelionių agentūros „Zigzag Travel“ rinkodaros vadovė Daiva Bartusevičiūtė pažymi, kad toli gražu ne kiekvienas vežėjas teikia gyvūnų transportavimo paslaugą, o kai kurių jų sąlygos gali būti nemalonios jūsų augintiniui.
„Kiekvienas vežėjas taiko skirtingas gyvūnų gabenimo sąlygas, svarbu jas išsiaiškinti gerokai prieš kelionę. Taip pat reikia pasidomėti šalies, į kurią keliaujama, muitinės sąlygomis, veterinarijos reikalavimais, kadangi vežėjas už tai neatsako.
Pigių skrydžių bendrovės, kurias dažniausiai renkasi Lietuvos keliautojai, gyvūnų neveža. Norint keliauti su gyvūnu, reikėtų rinktis kitą kompaniją. Autobusu į užsienį gyvūną išsivežti yra gana sudėtinga: iš Lietuvos į užsienį keleivius vežančios kompanijos gyvūnų taip pat negabena“, – kalba D. Bartusevičiūtė.
Keliaujantiems traukiniu ypatingai gerų žinių laidos pašnekovė taip pat neturi: „Lietuvos geležinkeliai“ leidžia vežtis mažus gyvūnus, o štai, pavyzdžiui, tarptautinė kompanija „Eurostar“ gyvūnų nepriima.“
Į lėktuvo saloną, pasak D. Bartusevičiūtės, priimami tik maži gyvūnai, kurių svoris neviršija aštuonių kilogramų. Didesni vežami krovinių skyriuje.