Kaip apsaugoti savo augintinius nuo nemalonumų žiemą

Žema aplinkos temperatūra, sniegas, vėjas, lijundra ar šlapdriba gali kelti rimtų grėsmių Jūsų augintiniui, pastebi Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto, Veterinarijos rizikos vertinimo skyriaus vedėjas, dr. Eugenijus Jacevičius.
Katės kelionė per sniegą
Katės kelionė per sniegą / „Scanpix“/„Caters News Agency“ nuotr.

Niekada nepalikite savo augintinių ilgą laiką lauke, ypač kai aplinkos temperatūra yra žema.

Trumpaplaukiai, labai jauni arba senyvo amžiaus šunys bei katės niekada neturėtų likti lauke be priežiūros. Žiemos metu vedžiojant lepesnius šunis patartina juos aprengti.

Šuns drabužėlis būtinai turi dengti visą kūną iki pat uodegos bei pilvo apačią. Pasivaikščiojimo su augintiniu metu nuolat stebėkite ar ant jo letenų nėra susidariusių sniego kamuoliukų, juos reikėtų kuo skubiau pašalinti nuo letenų, nes jie gali sukelti nušalimus.

Pasivaikščiojimo su augintiniu metu nuolat stebėkite ar ant jo letenų nėra susidariusių sniego kamuoliukų, juos reikėtų kuo skubiau pašalinti nuo letenų, nes jie gali sukelti nušalimus.

Po pasivaikščiojimo lauke visada apžiūrėkite šuns pėdas, ausis ir uodegą ar nėra nušalimų. Jeigu įtariate nušalimus visada pasitarkite su veterinarijos gydytoju. Druska ir kitos cheminės medžiagos, kurios naudojamos tirpdyti sniegą ir ledą, gali dirginti augintinio pėdų pagalvėles, todėl visada po pasivaikščiojimo nuvalykite augintinio letenas drėgnu rankšluosčiu, kol jūsų augintinis nepradėjo jų laižyti ir šios dirginančios medžiagos nepateko jam į burną.

Keliaujant per šalčius niekada nepalikite augintinio vieno automobilyje, nes žiemą lauke stovinčio automobilio vidus labai greitai atšąla ir jame likęs gyvūnas gali mirtinai sušalti. Jei šuo yra laikomas lauke (pvz. voljere), pirmiausia reikėtų pasirūpinti jam patogiu nameliu, kuris jį apsaugotų nuo drėgmės, šalčio ir blogo oro.

Šuns namelis turėtų būti pakankamai didelis, kad šuo galėtų patogiai tupėti ir gulėti, tačiau ir ne per didelis, kad galėtų gerai išlaikyti šuns kūno šilumą. Grindys turi būti pakeltos keletą centimetrų nuo žemės ir padengtos drėgmę sugeriančia medžiaga. Šuns namelio landa turėtų būti atsukta į priešingą vėjo krypčiai pusę ir uždengta drėgmei nepralaidžia medžiaga. Visada reguliariai patikrinkite savo augintinio vandens dubenėlį ir įsitikinkite, kad vanduo yra šviežias ir neužšalęs, pataria E.Jacevičius.

Naudokite plastikinius maisto ir vandens dubenėlius, o ne pliko metalo, nes, kai oro temperatūra yra žema, augintinis liežuviu gali prisiliesti prie indo ir liežuviui prilipus susižaloti.

Gyvūnams, kurie žiemą praleidžia daug laiko lauke, reikia daugiau maisto, todėl ir maitinti juos reikia atitinkamai, nes išlaikant kūno šilumą yra eikvojama daugiau energijos.

Gyvūnams, kurie žiemą praleidžia daug laiko lauke, reikia daugiau maisto, todėl ir maitinti juos reikia atitinkamai, nes išlaikant kūno šilumą yra eikvojama daugiau energijos. Pasiklauskite veterinarijos gydytojo ar specialisto patarimo dėl jų tinkamos mitybos. Reguliariai užsiimkite šuns priežiūra. Purvinas ir sulipęs kailis nesulaiko pakankamai šilumos.

Žiemą, kai lauke spaudžia šaltukas, gyvūnai, ypač katės, kartais nuo šalčio gali slėptis po automobilio variklio gaubtu, todėl vairuotojams patartina prieš užvedant automobilį jį apžiūrėti ar kur nors jame nepasislėpęs gyvūnas. Taip bus išvengta nemalonių atsitikimų, o pasislėpęs gyvūnas liks sveikas.

Būkime atsakingi ir rūpestingi, nepalikime savo mielų augintinių be priežiūros.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų