Ar kailį veikia metų laikai?
Daugumos šunų kailis stipriau šeriasi du kartus per metus, dažniausia tai būna susiję su besikeičiančiais metų laikais – artėjant žiemos šalčiams arba vasaros karščiams. Senieji plaukai gausiai išsišeria ir pradeda augti nauji, žvilgantys plaukai. Tai vadinama natūraliu plaukų keitimosi ciklu. Jo metu gyvūno kailį reikia dažniau šukuoti, kad pagerėtų kraujotaka, dažniau pamasažuoti odą. Tačiau yra šunų, kurie šeriasi nuolat, visus metus, jokie temperatūrų pokyčiai jų šėrimosi neveikia.
Dėl kokių priežasčių šunys gausiai šeriasi?
Gausiau šeriasi sutrikus medžiagų apykaitai, tai ypač būdinga senyviems šunims. Šuniukus žindančių bei rujojančių kalyčių kailis taip pat praranda kondiciją. Patinams gali gausiau slinkti plaukai sergant mašnelės uždegimu.
Yra šunų, kurie šeriasi nuolat, visus metus, jokie temperatūrų pokyčiai jų šėrimosi neveikia.
Dėl hormonų pusiausvyros sutrikimų taip pat pakinta šunų odos struktūra. Kai oda tampa sausa, ima pleiskanoti, galimybių išsaugoti gražų kailį nebelieka. Tuo metu gali suprastėti pigmentacija, kailis gali įgyti nepageidautiną atspalvį arba plotais išplikti.
Prastesnė kailio kokybė gali būti ir dėl nešvarios namų aplinkos, sintetinių guolių, kilimų. Kailio kokybę gali paveikti nuolatinis stresas, netinkamas antkaklis arba petnešos.
Ar išorės parazitai kenkia kailio kokybei?
Gyvūnų kailio kokybę veikia ir išorės, ir vidaus parazitai, tačiau išorės parazitai (blusos, utėlės, erkės) daug greičiau jį nualina, nes labiau paveikia odos būklę. Parazitų įkandimų vietose oda parausta, gyvūnas jaučia niežulį, nuolat kasosi ir dirgina odą. Jis subraižo odą nagais, todėl atsiranda negyjančių žaizdelių, oda iššunta, šlapiuoja, plaukai tose vietose išslenka. Yra šunų, kurie ypač alergiški blusų išskyroms, todėl jų kailis išplinka dideliais plotais, šlapiuojančios žaizdelės sunkiai gyja.
Erkių įsisiurbimo vietose šuns kailis taip pat išplinka, o greta esantys plaukai pasidaro negyvi, nauji plaukai sunkiau atauga.
Kaip išsaugoti kailio kokybę vasarą?
Yra šunų, kurie nuolat maudosi atviruose vandens telkiniuose ir jų kailis nuo to tik puikesnis, tačiau yra tokių, kuriems pakanka vienų maudynių, kad pakenktų kailiui.
Gražų, sveiką kailį šunys labai dažnai paveldi, todėl nieko ypatingo jo priežiūrai nebereikia. Nuolat lauke gyvenančių ir retai maudomų šunų kailis taip pat kartais pranoksta preciziškai prižiūrimų gyvūnų plaukus.
Šuniui išsimaudžius ežere, upėje ar jūroje, namuose reikėtų jį išmaudyti su kokybiškais šunų šampūnais (parinkti pagal kailio struktūrą, gyvūno amžių), perskalauti su kondicionieriumi.
Negalima šukuoti nešvaraus kailio, o prieš maudant būtina iškedenti sąvėlas, išrinkti šapus.
Negalima šukuoti nešvaraus kailio, o prieš maudant būtina iškedenti sąvėlas, išrinkti šapus. Šukuojant tinkamu šepečiu, skatinama kraujotaka, geriau maitinami plaukų svogūnėliai – plaukai atauga stipresni.
Tarkitės su veterinarijos gydytoju arba šunų kirpėja ir, jeigu reikia, įsigykite gydomojo, maitinamojo šampūno, kurie yra be spirito ir įvairių cheminių priedų. Švelniai jį įtrinkite į odą, leiskite įsigerti, kad lengviau pasišalintų negyvi plaukai.
Įvairūs gydomieji aliejai, pavyzdžiui, arbatmedžio aliejus, nesausina šuns odos, nepažeidžia plaukų struktūros. Gerai, jeigu šampūne yra antistatinių medžiagų, tuomet kailis nesielektrina. Kokybiška kosmetika veikia kaip antiseptikas, saugo odą, slopina odos uždegimus.
Kaip sužinoti, ar šampūnas ar kita kosmetika šuns kailiui tiks?
Išmėginkite jį mažame kailio plote, sakykime, vidinėje šuns šlaunies pusėje ar pažastyje, tik stebėkite, kad šuo jo nelaižytų. Užtepkite ir palikite dienai, o po to nuskalaukite. Jeigu oda neparaus, kailis atrodys gražiai – galite naudoti.