„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Katė: mažas greičio karalius

Kalbant apie kates, nepaprastai tinka žodis greitis. Katė greitai reaguoja, greitai nužudo grobį ir taip pat greitai pasislepia nuo galimų persekiotojų. Šis gyvūnas visada asocijuojasi su vikrumu ir šuolių gracija. Deja, ne visi kačių šeimininkai tokiu kačių elgesiu yra sužavėti...
Katė
Katė / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 1 Katė

Nagai

„Namų tigras“ gimė medžioti. Kad išgyventų, katės visada turėjo medžioti kitus gyvūnus. Ir net dabar, kai ją šeriate puikiausios kokybės profesionaliu kačių maistu, pamačiusi „grobį“ (jūsų nuleistą ranką, numestą žaisliuką), katė gali netikėtai pulti ir suleisti savo aštrius nagučius. Ar galima katę už tai bausti? Ne!

Galima ir reikia patrumpinti katei priekinių letenų nagučius, nupirkti kačių draskyklę. Pamokyti katę galąsti nagus ne bet kur, o tam tikrose vietose, paskatinti gerą elgesį, sudominti panašiais žaidimais.

Jeigu laikote katę, būkite už ją gudresnis, laiku sužinokite ir perpraskite jos planus.

Šuoliai

Jūs ramiai žiūrite televizorių ir staiga nei iš šio, nei iš to nuo spintos ant jūsų laikraščio arba tiesiai ant galvos nusileidžia „namų tigras“. Ar bausti? Ne!

Jeigu laikote katę, būkite už ją gudresnis, laiku sužinokite ir perpraskite jos planus.

Sakykime, prieš šuolį katė ištiesia kurią nors priekinę leteną, šiek tiek balansuoja ir matuoja atstumą. Tai reiškia, kad netrukus šoks. Pasitraukite iš tos vietos ir konflikto kaip nebūta.

Katės krūtinės ir kaklo raumenys yra stiprūs, raiščiai labai lankstūs, todėl nusileisti ant žemės iš pakankamai didelio aukščio jai nieko nereiškia. Unikalus kačių raktikaulis saugo pečius nuo sutrenkimo. Ilga uodega padeda išlaikyti pusiausvyrą. Jai malonu ir lengva tai daryti, o jūs viską matuojate savais masteliais...

Geriau pasimėgaukite augintinės šuoliais. Nedrauskite jai taip elgtis.

Sudarykite galimybę šokinėti, turėti „antrą aukštą“, lipynes, paaukštintus namukus – laukinės prigimties rojų. Jeigu tokį rojų sukursite, katė tikrai ras būdų jus nustebinti ir savaip atsidėkoti.

Protas ir visa kita

Tik nereikia manyti, kad mažoje galvelėje nedaug protelio... Tikrai ne!

Katės organizmas evoliucionavo, prisitaikė gyventi mūsų aplinkoje, žmonių namuose, bet prigimtis, esminės katiniškos savybės niekur nedingo – mūsų kambariuose ir toliau vaikštinėja „tigras“.

Taip, katės kūnas nedidelis, tačiau jos poelgiai, gebėjimas išsisukti iš kebliausių situacijų, katiniškos gudrybės gimsta ne kur nors, o toje mažoje galvoje.

Katė, tigras, liūtas, leopardas – vis ta pati kačių giminė. Katės organizmas evoliucionavo, prisitaikė gyventi mūsų aplinkoje, žmonių namuose, bet prigimtis, esminės katiniškos savybės niekur nedingo – mūsų kambariuose ir toliau vaikštinėja „tigras“.

Katės turi labai stiprų teritorinį instinktą, su tuo taip pat reikia taikytis, kai jūsų rainiukas pradeda ženklinti teritoriją, kai smarkiai pakinta jo elgesys. Išeitis paprasta – jeigu neplanuojate veisti, kastruokite savo augintinį, padėkite jam atsikratyti seksualinės įtampos.

Lygiai taip pat reikia susitaikyti su kačių pomėgiu siausti naktimis. „Tigrai“ nekvaili – dieną jie nemedžioja, užtat atėjus nakčiai – medžioklės įkarštis ir garantuota sėkmė.

Jeigu nepamiršime apie laukinę savo augintinių prigimtį, lengviau juos suprasime ir tikrai pamisime.

Lengviau atleisime jų išdaigas ir visada rasime bendrą kalbą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs