Kazachstane paslaptingai išmirė pusė nykstančių saigų populiacijos

Pastarosiomis savaitėmis mirė mažiausiai 120 tūkst. saigų – nykstančių dykaraginių šeimos žinduolių. Tai – beveik pusė visame pasaulyje likusios populiacijos, rašo „Newsweek“.
Kritusios saigos Kazachstane
Kritusios saigos Kazachstane / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Prieš kelis dešimtmečius saigos dideliais būriais klajojo Eurazijos stepėse. Dešimtajame dešimtmetyje jų buvo daugiau nei milijonas.

Šiandien ši rūšis – kritiškai nykstanti dėl medžioklės ir šių žinduolių gyvenamosios vietos praradimo. Skaičiuojama, kad šiemet jų buvo likę apie 250 tūkst., o dauguma gyveno Kazachstane.

Tačiau per pastarąsias kelias savaites beveik pusė saigų paslaptingomis aplinkybėmis mirė. Aline Kühl-Stenzel iš Jungtinių Tautų „New Scientist“ sakė, kad nors šalies pareigūnai praneša apie 85 tūkst. žinduolių mirtį, iš tikrųjų šis skaičius gali siekti 120 tūkst.

Gyvūnus galėjo nunuodyti raketinis kuras. Rusijos raketos reguliariai kyla iš Kazachstano Baikonuro kosmodromo ir į aplinką išmeta pavojingą medžiagą – heptilą.

Kodėl taip staiga išmirė tiek daug šių gyvūnų? Richardas Kockas iš Karališkojo veterinarijos koledžo „Newsweek“ teigė, kad tai gali būti viena iš trijų ligų: haemolytic septicaemia – bakterija, kuria užsikrečia ir buivolai; epizootinė hemoraginė liga – virusinė liga, kurią platina uodai; clostridia bakterija. 

Laisvosios Europos radijas teigia, kad yra ir kita versija – gyvūnus galėjo nunuodyti raketinis kuras. Rusijos raketos reguliariai kyla iš Kazachstano Baikonuro kosmodromo ir į aplinką išmeta pavojingą medžiagą – heptilą.

Šiuo metu atliekami kritusių gyvūnų tyrimai, po kurių ir turėtų paaiškėti mirčių priežastis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis