Didmiesčių merijų duomenimis, vilniečiai laiko 8 891, kauniečiai – 11 406, panevėžiečiai – tik 16 šunų, šeštadienį rašo dienraštis „Lietuvos žinios“.
Pagal savivaldybės įmonės „Panevėžio specialusis autotransportas“ gyvūnų registracijos žurnalo įrašus, Aukštaitijos sostinės gyventojų butuose negyvena jokia katė, o šunų tėra 16. Tik tiek jų įregistruota bei perregistruota nuo šių metų pradžios.
Kitų miestų gyventojai savo laikomus gyvūnus legalizuoja dažniau, tačiau jų už keturkojus mokami mokesčiai savivaldybių biudžetus papildo nedaug.
Panevėžio miesto savivaldybės nustatyta gyvūnų laikymo tvarka įpareigoja šunis ir kates registruoti kasmet. Praėjus metams po keturkojo įregistravimo, jį privalu perregistruoti, taip pat būtina pranešti apie nugaišusį iki tol laikytą gyvūną.
„Panevėžio specialiojo autotransporto“ vyriausioji specialistė Toma Vingilytė dienraščiui sakė, kad pirmąkart registruojant šunį jo šeimininkams tenka sumokėti 30 litų, už katę – 5 litus. Perregistravimas kainuoja 5 litus. Kitokių rinkliavų už naminių gyvūnų laikymą Panevėžyje nėra numatyta. Už šunų registravimą ir perregistravimą moka tik daugiabučių namų gyventojai, privačių valdų savininkų šunys registruojami nemokamai.
Už šunų registravimą ir perregistravimą moka tik daugiabučių namų gyventojai, privačių valdų savininkų šunys registruojami nemokamai.
Ne itin daug už Panevėžį didesniuose Šiauliuose registruota 6 tūkst. kačių ir šunų. Šiaulių merijos Viešosios tvarkos skyriaus vedėja Vitalija Pelenienė dienraščiui teigė, kad pernai iš gyvūnus laikančių šiauliečių buvo surinkta 70 tūkst. litų. Tikinama, kad pinigai skirti šunų vedžiojimo aikštelėms įrengti ir prižiūrėti, benamiams šunims sterilizuoti, gydyti, utilizuoti.
Anot V.Pelenienės, 70 tūkst. litų – nedidelė suma, tad Šiaulių miesto politikai neseniai nusprendė, kad nuo kitų metų būtų padidinti mokesčiai už kačių ir šunų laikymą. Kačių šeimininkai, šiuo metu už vienos švelniakailės laikymą per mėnesį savivaldybei mokantys po 2 litus, nuo kitų metų mokės 5 litus, o už šunį, mokėjusiems po 5 litus, teks pakloti dvigubai daugiau – 10 litų.
Klaipėdos miesto merijos Miesto tvarkymo skyriaus Miesto priežiūros poskyrio vyriausioji specialistė Laima Jurevičienė dienraščiui sakė, kad uostamiestyje įregistruota 5 tūkst. kačių ir šunų. Už kiekvieną šunį imamas 10 litų, o už katę – 5 litų registracijos mokestis. Iš šiuos gyvūnus įregistravusių klaipėdiečių renkama rinkliava ir už gyvūnų laikymą: už šunį – 5 litai, už katę – 3 litai. L.Jurevičienės teigimu, ekonominio pakilimo laikotarpiu, 2008-aisiais, į Klaipėdos biudžetą kačių ir šunų šeimininkai pervedė 173 tūkst. litų, o 2010-aisiais pervesta tik 29 328 litai.
Įsigijusieji šunį kauniečiai privalo mokėti 10 litų registracijos mokestį, o įregistruoti katę kainuoja 5 litus. Nustatytas ir mėnesinis gyvūno laikymo mokestis: katės – 2 litai, šuns – 5 litai. Kauno merijos Miesto tvarkymo skyriaus vyriausioji specialistė Indrė Bušinskaitė teigė, kad šiuo metu mokesčius moka 1 872 kačių ir 11 406 šunų šeimininkai.
Vilniaus merijos duomenimis, sostinėje šiuo metu įregistruotos 1 602 katės ir 8 891 šuo. Vienkartinė naminio gyvūno registracija kainuoja 40 litų. Tačiau nuo registracijos mokesčio atleidžiami visi, paėmę gyvūną iš prieglaudos. Mėnesinis šuns laikymo mokestis Vilniuje yra 10 litų, katės – 3 litai. Vilniaus biudžetą gyvūnų turėtojai kasmet papildo per 200 tūkst. litų.