Gyvūnėlių mylėtojai teigia, kad įsigijus gyvūną būtina juo kruopščiai rūpintis: kirpti, maudyti, trinti kailį balzamais, galbūt net madingai aprengti. Daugeliui lietuvių šunų mados ir puoselėjimas – nesuvokiamas dalykas. L.T. „Mados ir stiliaus“ herojė Eglė Mickevičienė sakė, kad šunų drabužėlių ir papuošalų mados egzistuoja, tačiau Lietuvoje nėra populiarios.
Privalu kirpti
Gyvūnų grožio salono „Unija“ savininkė, kinologė, dresuotoja ir šunų stilistė Ieva Kuzminienė dienraščiui L.T. sakė, kad gyvūnų drabužių madas pateisina tik tokiu atveju, jei tam tikros veislės šuo, šaltu metų laiku išvestas į lauką be drabužio, susirgtų. „Kam sargdinti šunelį, jei žinai, kad lietuviško šalčio jis gali neatlaikyti? Jei tai tikrai būtina – aš už. Tačiau pasitaiko žmonių, kurie augintinį aprengia tik norėdami pasipuikuoti prieš kitus. Dažniausiai tokie drabužiai tik trukdo gyvūnui, varžo jo judesius“, – kalbėjo I.Kuzminienė.
Įmonės „Top dog“ šunų kirpėjos Simonos nuomone, lietuviai – konservatyvūs žmonės ir šunų šukuosenų madų nesivaiko. „Šeimininkai nenori, kad jų augintiniai išsiskirtų, todėl ir neeksperimentuoja. Praktiškai nepageidauja nudažyti, sugarbanoti ar iškarpyti kailį. Visi nori, kad šuo atrodytų estetiškai. Salone kerpame nagus, kailį, maudome, valome ausis. Kiekvienos paslaugos kaina kinta, bet dažniausiai ji yra apie 80 litų“, – apie keturkojų priežiūrą patirtimi dalijosi šunų kirpėja Simona.
Madų nesivaiko
E.Mickevičienė sako, kad šūnų drabužių madų nesivaiko. Moteriai tai atrodo kvaila. „Jokiu būdu esant teigiamai temperatūrai lauke nereikia rengti šuns. Išlepinsite, tuomet jis sirgs šaltuoju metų laiku. Savo šunelį aprengiu tik lietui lyjant, jam nepatinka krintantys šalti lietaus lašai“, – pasakojo pašnekovė.
Moteris tikino, kad šuniui reikia minimalios priežiūros ir jokiu būdu neverta persistengti. Stilistė teigė, kad šunį maudo tuo pačiu šampūnu, kuriuo trinkia sau galvą. „Šunų oda nėra kitokia nei žmonių, be to, šampūnai šunims brangesni, tad kam juos pirkti?“ – svarstė E.Mickevičienė.