„Vieno šuns, auginamo namuose, gamtai daroma žala yra didesnė nei visureigio „Toyota Land Cruiser“, – rašoma naujausiame „NewScientists“ numeryje. Vienos katės žala gamtai prilygsta „Volkswagen Golf“ taršai.
Neseniai išleistos provokatyvios knygos „Time to Eat the Dog: The real guide to sustainable living“ (liet. „Laikas suvalgyti šunį: tikras darnaus gyvenimo vadovas“) autoriai Brenda ir Robertas Vale'ai yra mokslininkai architektai, išleidę daugiau nei tuziną knygų apie ekologiškus, autonomiškus namus. Šį kartą Viktorijos universiteto profesorė B.Vale ir Oklando universiteto daktaras R.Vale'as arhitektūros sritį iškeitė į pastatų gyventojų daromos taršos tyrimus.
Mokslininkai apskaičiavo, kiek žemės reikia naudoti norint išlaikyti namuose vidutinio dydžio šunį. Rekomenduojama dienos norma 300 gramų sausojo pašaro, kuriame yra apie 90 g mėsos ir apie 156 g grūdinių kultūrų. Pamatavę dar neišdžiovintų ingredientų kiekį gauname 450 g šviežios mėsos ir 260 g grūdinių kultūrų. Padauginkime iš dienų skaičiaus per metus ir gausime 164 kilogramus mėsos ir 95 kilogramus grūdinių kultūrų produktų. Tokiam kiekiui užauginti kiekvienais metais reikia naudoti 0,84 ha žemės plotą.
Mokslininkai apskaičiavo ne tik auginamo šuns, bet ir visureigio „Toyota Land Cruiser“ (4,6 litrų) sąnaudas. Per metus šeima nuvažiuoja apie 10 000 kilometrų ir sunaudoja apie 55,1 gigadžiaulio energijos kiekį. Čia įskaičiuoti degalai ir energija, reikalingi automobiliui pagaminti. Viename hektare galima išauginti 135 gigadžiaulio energijos kiekį per metus. Taigi metinis „Land Cruiser“ naudojamos žemės plotas 0,41 ha, o tai yra perpus mažiau, nei sunaudoja vienas vidutinio dydžio šuo.
Atlikus analogiškus skaičiavimus su katėmis paaiškėjo, kad užauginti jų maistui reikia tiek žemės, kiek ekonomiškesnio automobilio „Volkswagen Golf“ energiniams pasėliams auginti.