„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Teksase iš biomedicinos tyrimų centro pabėgo trys beždžionės

Trys pavianai praeitą savaitgalį pabėgo iš vieno Teksase veikiančio biomedicinos tyrimų komplekso, bet laisve džiaugėsi neilgai – beždžionės vėl buvo sugautos.
„Texas Biomed“
„Texas Biomed“ / „Twitter“ nuotr.

San Antonijuje įsikūręs Teksaso biomedicinos institutas („Texas Biomed“) laiko 1,1 tūkst. gyvūnų, tarp jų – primatų, su kuriais atliekami bandymai tiriant lėtines ir užkrečiamąsias ligas, tokias kaip Ebolos karštinė, maliarija ir žmogaus imunodeficito viruso (ŽIV) infekcija.

Bėgliai buvo laikomi voljere po atviru dangumi, apjuostame tvoromis, kurių viršutinė dalis užlenkta į vidų, kad beždžionės nepaspruktų.

Vis dėlto tokia kliūtis sumaniems pavianams pasirodė esanti nė motais.

Aptvare buvusią 200 litrų talpos statinę, atlikusią „aplinkos paįvairinimo funkciją“, pavianai nustūmė prie voljero tvoros, nurodė institutas.

TV3 nuotr./Beždžionėlė. Asociatyvi nuotrauka
TV3 nuotr./Beždžionėlė. Asociatyvi nuotrauka

Tuomet, viena po kitos, beždžionės užsilipo ant statinės ir peršoko per tvorą.

„Tai tipiška „beždžionė pamatė, beždžionė padarė“ elgsena – ir kitos pamėgdžioja“, – televizijai KSAT sakė institutą aptarnaujantis veterinaras Johnas Bernalis.

Ketvirtas pavianas irgi buvo užsilipęs ant tvoros, bet tikriausiai persigalvojo ir grįžo į aptvarą.

Kiti trys ištrūko į laisvę.

Darbuotojai du gyvūnus užspeitė šalimais augusiuose medžiuose. Trečias pavianas sugebėjo nubėgti iki didelio kelio, kur vienas vairuotojas nufilmavo, kaip prižiūrėtojai vejasi skuodžiančią beždžionę.

Gyvūnai buvo sučiupti per pusvalandį, nurodė institutas. Kaip teigiama, joks pavojus visuomenei nebuvo iškilęs, nes su šiais pavianais jokie aktyvūs eksperimentai nebuvo atliekami.

„Patys gyvūnai nesirgo“, – sakė J.Bernalis.

Gyvūnų teisių organizacija „Žmonės už etišką elgesį su gyvūnais“ (PETA) griežtai kritikavo institutą. Pasak aktyvistų, per kelerius pastaruosius metus šioje įstaigoje buvo įvykęs jau ne vienas incidentas, kai pabėgdavo gyvūnų arba jie atsitiktinai žūdavo.

„Texas Biomed“ sukelia pavojų visiems: savo darbuotojams, visuomenei, nelaisvėje laikomiems primatams, įkalindamas gyvūnus, kurių vienintelis troškimas – ištrūkti iš laboratorijos košmaro“, – sakoma PETA pranešime.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs