„Gandrų vados perpus mažesnės nei pernai“, – teigė R. Vabuolas. Pavasarį iš šiltųjų kraštų sugrįžę gandrai užėmė 38 lizdus iš 55, esančių Žuvinto biosferos rezervato teritorijoje. Jauniklius išperėjo tik 24 poros Praėjusiais metais gandriukus augino 35 poros.
R. Vabuolo nuomone, negausias vadas tikriausiai lėmė nepalankios gamtinės sąlygos. Buvo gana vėsu, sausra išdžiovino pievas ir gandrai negalėjo prisigaudyti pakankamai varliagyvių maistui.
Gandriukų šiemet išsirito mažiau, tačiau būta ir dar nepalankesnių metų gandrams. R. Vabuolo teigimu, ypač nepalankūs buvo 2007 metai, o pastaruosius trejus metus gandrų populiacija sparčiai daugėjo, todėl nereikėtų nusiminti – kad gandrai nyksta iš Lietuvos peizažo.
Dabar gandriukai mokosi skraidyti ir kaupia jėgas kelionei į šiltuosius kraštus.
Rugpjūčio 24-oji, šv. Baltramiejaus diena, lietuvių nuo seno laikoma gandrų išskridimo data, tačiau neretai iki šio laiko didžioji dalis gandrų jau būna palikę Lietuvą, o kita dalis – vėluojantieji, tolimam skrydžiui pakyla prasidėjus rudeniui.
Senoliai gandrą laikė šventu dievų paukščiu, kurio atvaizdą laikydavo šventyklose, o jo statulėles drožinėdavo dievdirbiai.