Kaip pranešė Telegraph.co.uk, ekspertų tvirtinimais, 270–345-aisiais mūsų eros metais gyvenęs stebukladarys buvo palaidotas XII a. vienuolyne, kai prieš 800 metų ten buvo atvežtas jo kūnas.
Šventasis buvo garbinamas už jo neeilinį dosnumą, o būdamas gyvas buvo Likijos, esančios dabartinės Turkijos teritorijoje, vyskupu. Jis laikomas dabartinio Kalėdų Senelio įkvėpėju, mat mėgo nepažįstamiems ir skurstantiems žmonėms daryti netikėtas dovanas. Šaltiniuose rašoma, kad Nicholasas gimė turtingoje šeimoje, o jo tėvai mirė jam esant jaunam. Įkvėptas Jėzaus mokymo, visą savo palikimą geradaris išdalino sergantiems ir kenčiantiems nepriteklių
Vyskupas po mirties buvo palaidotas Miroje, senosios Likijos sostinėje, kuri dėl kapavietės tapo piligrimų traukos vieta. Tačiau airių istorikai tikina, kad ankstyvieji Kryžiaus žygių dalyviai atgabeno šventojo palaikus į Airiją ir čia juos perlaidojo.
„Tai nuostabi istorija ir vos keli žmonės Airijoje žino, kad šventasis Nicholasas yra susijęs su mūsų šalimi, – žurnalistams sakė vietos istorikas Philipas Lynchas. – Kasmet čia atvyksta lankytojų, tačiau ne tiek kiek norėtųsi. Turime istoriją apie seną šykštuolį, kuris niekada nedovanojo vaikams dovanų, tačiau vesdavosi juos į Jerpointo abatiją ir rodydavo gerojo senelio kapą.“
Anksčiau manyta, kad šventojo Nicholaso palaikai XI a. buvo perkelti į Italiją. Dabar P.Lynchas tvirtina, kad rasta įrodymų, neva Airijoje įsikūrusi prancūzų šeima buvo atsakinga už palaikų perkėlimą į Italiją, tačiau dėl nesutarimų su kitais kryžiuočiais jie vėliau kapą ekshumavo ir perkėlė į saugią vietą Airijoje.