Niujorke žėruojančioje Taimso aikštėje, Berlyne prie Brandenburgo vartų, Honkonge uoste, – gausybė žmonių susirinks šviesos, garsų, muzikos jūroje pasveikinti 2012-ųjų pradžią.
Australijoje, Sidnėjaus uoste, turėtų susirinkti daugiau kaip pusantro milijono žmonių, trokštančių stebėti pirotechnikų parengtų nepakartojamų ugnies vaizdų, kurių centras – Sidnėjaus uosto tiltas.
Tūkstančiai žiūrovų jau nuo vidurdienio vasaros karštyje laukia, kai maždaug septynios tonos sprogmenų nušvies vidurnakčio dangų ir pritrauks viso pasaulio dėmesį.
„Kasmet mūsų šventė būna vis didesnė ir įdomesnė negu ankstesnės“, – sakė Sidnėjaus meras Cloveris Moore'as.
Londone, 2012-ųjų olimpinių žaidynių sostinėje, sutinkant Naujuosius Metus, Didžiajam Benui mušant vidurnaktį, fejerverkai kils virš Temzės upės; reginį stebės daugiau kaip ketvirtis milijono žmonių abiejuose upės krantuose.
Paryžiuje Eliziejaus laukuose, spėjama, dešimtys tūkstančių žmonių susirinks švęsti Šventojo Silvestro dienos, o Stokholme fejerverkai bus matomi iš bet kurios miesto vietos.
Amsterdame bus stebima kaip bučiuojasi dvi milžiniškos pripučiamos lėlės – olandų berniukas ir mergaitė, kurie eis vienas kito link tiksint paskutinėms sekundėms iki 2012-ųjų pradžios. Vidurnakčio akimirką jiedu pasibučiuos ir dangų papuoš fejerverkų sprogimai – tikimasi, kad šis renginys taps miesto tradicija.
Rio de Žaneire, apie du milijonai baltais drabužiais apsirengusių linksmuolių – brazilų ir užsienio turistų – Naujuosius sutiks Kopakabanos paplūdimyje, stebėdami „žaliuosius“ fejerverkus.
Daugiau kaip milijono laukiama Niujorko Taimso aikštėje, kur muzikos dievaitė Lady Gaga ir tenoras Placido Domingo linksmins žmones, o vidurnaktį nukris krištolo rutulys.
Raitoji policija, sprogmenis užuodžiantys šunys, patruliuojančios policijos kateriai – visa tai turi užtikrinti, kad žmonės galėtų saugiai linksmintis.
Naujosios Zelandijos gyventojai vieni pirmųjų sutinka Naujuosius, bet dėl liūčių didžiojoje šalies dalyje šventė bus gana šlapia, du dideli renginiai dėl nepalankių orų atšaukti Šiaurės saloje.
Japonijoje, kuri vis dar jaučia kovo 11-osios žemės drebėjimo ir cunamio padarinius, žmonės vyksta į šventyklas pažymėti Naujųjų metų.
Dėl sprogimo atominėje elektrinėje evakuoti japonai sako nesą nusiteikę švęsti, būdami toli nuo savo namų ir artimųjų.
„Negaliu ištarti Laimingų Naujųjų metų, kai nejaučiu jokio džiaugsmo“, – sakė Yuji Takahashi, vienas iš maždaug tūkstančio pabėgėlių, gyvenančių 36-ių aukštų pastate Tokijuje.
„Naujieji metai būdavo didelis džiaugsmas, susirinkdavo artimieji, giminės, o dabar visi išsisklaidę, gyvena atskirai po branduolinės nelaimės“, – pridūrė jis.
Filipinuose, kur atogrąžų audros „Washi“ sukelti potvyniai nušlavė ištisus kaimus šalies pietuose, Naujųjų metų šventė bus liūdna.
„Mūsų krašto žmonės vis dar neatsigauna po audros, ypač netekusieji savo artimųjų“, – sakė civilinės gynybos vadovas Benito Ramosas.
Tradiciškai filipiniečiai Naujuosius sutinka fejerverkais, pobūviais, bet dabar neplanuojama jokių švenčių evakavimo centruose, kuriuose yra daugiau kaip 73 tūkstančiai iš 465 tūkstančių žmonių, evakuotų prieš dvi savaites.
Pasak B.Ramoso, vis dėlto Naujieji metai bus džiugus įvykis. „Žmonės sugalvos kaip atšvęsti“, – pažymėjo jis.