2014 02 06 /16:41

Konkursas „Negaliu gyventi be kelionių“. Graikija – šalta kava, saulė, jūra ir visiškas atsipalaidavimas

Papasakokite ir jūs savo kelionės istoriją bei laimėkite puikių turizmo prekių įmonės „Lukla“ prizų! Konkurso sąlygos Dalinamės Gintarės papasakota kelionės istorija! Pasiilgote...
Temos: 2 Jūra Saulė

Papasakokite ir jūs savo kelionės istoriją bei laimėkite puikių turizmo prekių įmonės „Lukla“ prizų! Konkurso sąlygos

Dalinamės Gintarės papasakota kelionės istorija!

Pasiilgote saulės, jūros ir smėlio? Keliaukite į Graikiją! Ši šalis garsi ne tik savo istorija, bet ir nepaprasto grožio senovės architektūros pastatais, nuostabiu kraštovaizdžiu ir virtuve. Graikijoje gimė demokratija, menas, Olimpinės žaidynės, jos krantus skalauja dangaus žydrumo jūros, užburia balto smėlio paplūdimiai, o šiltą ir malonų klimatą garantuoja tinkama geografinė padėtis. Tikėkite atvirukais! Graikija iš tiesų vilioja taip, kad studentė Justina ten sugrįžo antrą kartą! Mergina dalinasi savo studijų ir atostogų patirtimi.

 

Justina papasakojo, kad Graikija pradėjo domėtis tada, kai įstojo į lietuvių filologijos ir graikų kalbos studijas Vilniaus Universitete. „Kai nuvažiavau į Graikiją pirmąsyk, buvo vasara, atostogos prieš antrąjį kursą. Su drauge važiavome ieškoti laimės – pasirinkome Kretos salą, Chanijos miestą“, – pasakojo mergina. Kadangi pasaulis „sumažėjo“, atstumai tapo lengviau, greičiau ir pigiau įveikiami, tad mergina į Kretą iš Lietuvos nuskrido tiesioginiu skrydžiu.

Elafonisi paplūdimys – užburiantis grožis

Leisdama laiką Graikijoje, Justina sulaukė nemažai draugų iš Lietuvos, daug keliavo ir išmaišė kone visą salą. „O ji tikrai nepaprasta, kalnuota, turi daug gražiai įrengtų paplūdimių“, – pasakojo mergina.

Pašnekovei didžiausią įspūdį Kretoje paliko Elafonisi paplūdimys su rožinės spalvos smėliuku ir labai skaidriu vandeniu. Iki šio paplūdimio veda vaizdingas ir vingiuotas keliukas. Paplūdimys labai tinka šeimoms su vaikais – 40 metrų vandens gylis nesiekia kelių, tik toliau paėjėjus pradeda gilėti. Poilsiautojų patogumui įrengtas baras, kur galima nusipirkti vandens, šaltos kavos ar alkoholio bei užkandžių. Elafonisi paplūdimyje kiekvieną dieną begalės poilsiautojų, o nuotraukų vaizdai atima žadą.

Samarijos tarpeklis – tikras jėgų išbandymas

Samarijos tarpeklis – maždaug 16 kilometrų ilgio trasa, kuria turistai leidžiasi nuo kalno, o vėliau kyla ir vėl leidžiasi kalniukais, akmenimis, uolomis. Leidžiantis šiuo tarpekliu galima grožėtis nepakartojamais pietinės Kretos pakrantės vaizdais. Justina pasakojo, kad Samarijos tarpeklis ne mažas iššūkis. „Temperatūra siekė 35 laipsnius, tai buvo žvėriškai karšta. Ėjome keturiese, plepėjom, juokėmės, laikas neprailgo, tačiau fiziškai buvo gana sunkoka“, – prisimena mergina. Šiai trasai reikia iš anksto pasiruošti – būti tinkamai apsirengus ir su patogia avalyne. Tai žygis, kuriame privalu įvertinti savo jėgas ir pasiryžti leistis keliolika kilometrų žemyn. Tačiau, kad ir kaip sudėtinga buvo, mergina sako, jog šiam iššūkiui ryžtųsi dar kartą.

 

Justina pasakojo, kad žygis Samarijos tarpekliu prasideda aukštai kalnuose, o jo pabaigoje randasi išėjimas į jaukų mažytį kaimelį ir gražų paplūdimį. „Iš čia ištrūkti yra du keliai: leidžiama sugrįžti tuo pačiu tarpekliu atgal į viršų arba sėsti į laivą ir plaukti iki kito artimiausio uosto“, – sako mergina.

Meteoros – „kybančios ore uolos“

Tai vienas didžiausių ir žymiausių Graikijos vienuolynų kompleksų. Šeši vienuolynai yra pastatyti ant natūralių smiltainio uolų stulpų. „Ten vaizdas užgniaužia kvapą, neapsakomai graži ir įdomi vieta“,- prisimena Justina. Į vienuolynus galima įeiti ir  pabendrauti su vienuoliais. „Meteorose yra kažkokia magiška atmosfera, kurios net negaliu jos nusakyti žodžiais“,- teigia pašnekovė.

Salonikai – Makedonijos sostinė

2013-ųjų rudens semestre Justina su grupės drauge išvyko į Saloniku, antrąjį pagal dydį Graikijos miestą. „Tai buvo bene įdomiausias mano studijų pusmetis“, – atviravo mergina.

Salonikai yra didelis, gražus ir įdomus miestas. Jame gyvena apie pusę milijono žmonių, yra daug užsieniečių iš įvairių pasaulio šalių, taigi miestas labai kosmopolitiškas ir draugiškas, šiltai priima atvykėlius. „Graikų tauta labai šilta ir svetinga. Ne tik aptarnavimo sektoriuje dirbantys žmonės yra tokie – jeigu pasimetei mieste ir paklausi kelio anglų kalba, netgi ir angliškai apskritai nekalbantis žmogus visaip stengsis išaiškinti, kaip tau pasiekti kelionės tikslą. Jeigu tai nėra labai toli, dar ir nuves į vietą“, – dalinosi įspūdžiais Justina. Pasak merginos, graikai be galo paslaugūs – tik su jais reikėtų elgtis atsargiai – jie, nors ir patys tiksliai nežino vietos, vis tiek bando mandagiai išaiškinti kelią.

Studijų ypatumai Salonikuose – antrajame pagal dydį Graikijos mieste

„Salonikuose man labai patiko universitetas, paskaitos ir žmonių mentalitetas. Paskaitos vykdavo didelėse grupėse. Dėstytojui ar dėstytojai uždavus klausimą, iškildavo „rankų miškas“, – prisimena Justina. Pasak merginos, paskaitų metu studentai nebijo kalbėti, reikšti savo nuomonę ir atvirai diskutuoti. Žmonės nebijo pasakyti neteisingo atsakymo, suklysti, nes Graikijoje niekas už tai nesmerkia. O ir dėstytojams netenka pešti iš studentų po žodį. „Aš manau, kad tai yra puikus mokymo būdas – iš atsakymų dėstytoja gali išsiaiškinti, ar studentai suprato temą, ar suprato, ką dėstytoja bando pasakyti“, – teigia mergina. Salonikų universitete dauguma dėstytojų vakarą prieš paskaitą atsiunčia studentams „paruoštukus“ – mini konspektą su pagrindiniais dalykais, kurie bus aptariami paskaitoje. Tačiau netgi gavę medžiagą studentai eina į paskaitas, nes jose įdomu, nėra jokio streso, įtampos ar baimės.

 

Justina pasakojo, kad graikų kalbos paskaitose diskutuodavo labai įdomiomis temomis, tokiomis kaip nelygybės tarp vyrų ir moterų, bedarbystės, migracijos, per didelio maisto produktų suvartojimo pasaulyje ar mitybos sutrikimų temomis.

Graikijoje visuose universitetuose, kolegijose, profesinio rengimo mokyklose maistas studentams nemokamas – pietų ir vakarienės studentai renkasi didelėse valgyklose, kuriose maistas jiems nieko nekainuoja.

Graikijoje gali rasti viską, ko geidžia širdis...

Tai šalis, kurioje galima aplankyti kalnus, slidinėjimo trasas ir terminius baseinus šiaurėje; salose galima atrasi saulę, druskingą, tačiau skaidrią bei šiltą jūrą. Justina iki šiol negaliu atsidžiaugti vandens grožiu. Dažnai viešbučiai, tiek salose, tiek žemyninėje dalyje, turi ne tik priėjimą prie jūros, bet ir baseiną. „Manau, kad šita šalis gali išpildyti bet kurio keliautojo, bet kurio turisto lūkesčius. Tereikia mokėti pasirinkti tinkamai“, – sako pašnekovė

Dar vienas dalykas, važiuojant į Graikiją – būtina atsipalaiduoti. Graikų šiluma ir aptarnavimo kokybė atpirks visus lūkesčius „Kretoje, po vakarienės restorane padavėjai atneša vietinių mylimos degtinės „rakės“, arbūzo, meliono gabaliukų, ledų – vaišindami atsidėkoja savo klientams“, – prisimena mergina. Justina sako, kad turistus graikai myli ir labai gerbia, o Graikiją įsimylėti taip paprasta!

Parengė Gintarė Vasiliūtė

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų