Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

G. Nausėda tikisi, kad XIX amžiaus vertingų knygų vagys bus griežtai nubausti

Iš Vilniaus universiteto skaityklų pagrobus 17 vertingų XIX amžiaus knygų, prezidentas Gitanas Nausėda sako besitikintis, kad jų vagys bus griežtai nubausti.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

„O Dieve. Tai tikrai yra didelė naujiena ir tikiuosi, kad tie, kurie kalti, bus nubausti. Už tokius dalykus reikia bausti griežtai“, – Nemenčinėje žurnalistams ketvirtadienį sakė G. Nausėda.

„Tikrai taip atsitiko?“ – teiravosi šalies vadovas.

Apie vagystę ketvirtadienį BNS patvirtino prokuratūra, atliekanti tyrimą dėl šio nusikaltimo.

Lietuvos prokuratūra BNS informavo, jog atliekamo ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad nuo šių metų gegužės 11 iki 17 dienos iš Vilniaus universiteto Retų skaitinių skaityklos bei Profesorių skaityklos buvo pagrobtos didelės vertės istorinę ir kultūrinę reikšmę turinčios knygos rusų kalba.

Tarp jų – 1840 metų Taraso Ševčenkos ir 1826 metais išleisti Aleksandro Puškino eilėraščiai, Michailo Lermontovo 1840 metų romanas „Mūsų laikų herojus“, Nikolajaus Gogolio pjesės „Revizorius“ 1841 metų leidimas, A. Puškino pjesė „Borisas Godunovas“, išleista 1831 metais, bei knyga „Pugačiovo istorija“, išleista 1834 metais.

Prokuratūros duomenimis, bendra pagrobtų knygų vertė gali siekti apie 440 tūkst. eurų. 

Ekspertai mano, kad pavogtos knygos atsidūrė Rusijoje, kur bent dalis jų buvo parduota per paskubomis surengtus aukcionus Maskvoje.

Kiek anksčiau ketvirtadienį pranešta, jog Lenkijoje ir kitose Baltijos šalyse per pastaruosius dvejus metus pavogta XIX amžiaus rusų literatūros už milijonus eurų – originalai bibliotekų lentynose buvo pakeisti klastotėmis. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Jasonas Stathamas perima „World of Tanks“ tankų vado vaidmenį „Holiday Ops 2025“ renginyje
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos