Be abejo, šioje parodoje bus galima pamatyti garsiausią E.Muncho paveikslą „Šauksmas“, tačiau taip pat ir kitus jo kūrinius, tokius kaip „Madona“, „Vampyrė“ ir „Gyvenimo šokis“.
Paroda „Munch 150“, kuri atsidarys sekmadienį, suteiks precedento neturinčią galimybę pažvelgti į jo meninę karjerą – nuo ankstyviausių darbų iki sukurtų prieš jo mirtį 1944 metais.
„Anksčiau buvo daug su Munchu susijusių parodų, tačiau dėl meninių arba praktinių priežasčių jose paprastai būdavo susitelkiame į vieną temą“, – Osle įsikūrusios Nacionalinės galerijos direktorius Audunas Eckhoffas sakė naujienų agentūrai AFP.
Tačiau naujausioje parodoje siekiama atskleisti šio didžio menininko kūrybos raidą ir mastą, pristatant 270 paveikslų ir piešinių.
Organizatoriai pasinaudojo dviem parodų centrais.
Nacionalinėje galerijoje pristatoma ekspozicija turi atskleisti, „kaip Munchas tapo Munchu“, aiškino A.Eckhoffas. Joje sutelkiamas dėmesys į šio menininko stiliaus formavimosi laikotarpį 1882-1903 metais.
Kitoje galerijoje – Muncho muziejuje – atkreipiamas dėmesys į jo kūrybinės brandos laikotarpį per paskutinius 40 jo gyvenimo metų.