– Kaip atradote projektą URBAN˙/ Poetry? Ką jums reiškia būti pirmuoju jo laimėtoju?
– Atsitiktinai per feisbuką naršydamas pamačiau 15min skelbimą apie URBAN˙/ Poetry ir nusprendžiau nusiųsti savo kūrybos. O laimėti visada smagu! Nesvarbu, ar tai būtų saldainis, ar aukso puodas (aišku, laimės hormonų išsiskyrimo intensyvumą šiek tiek lemia prizo dydis).
– Kaip reagavo jūsų artimieji, draugai? Ar sulaukėte gerbėjų laiškų?
– Pastebėjau, kad praeiviai Bristolyje vis į mane atsigręžia, taigi žinia atkeliavo net iki JK! O jei rimtai, aš gan vengiu socialinių tinklų. Taigi nesu labai lengvai pasiekiamas.
Bene vienintelė socialinių medijų platforma, kurioje turiu paskyrą, yra „Goodreads“. Nes ten visai patogu susidėlioti tam tikrą perskaitytų ar norimų perskaityti knygų sąrašą.
Pastebėjau, kad praeiviai Bristolyje vis į mane atsigręžia, taigi žinia atkeliavo net iki JK!
Šiuo metu internetą naudoju ribotai, nes susiklostė truputį nepalankios aplinkybės. Draugai nelabai domisi literatūra, o ypač poezija. O su šeimos nariais šiuo metu nebendrauju.
– Minėjote, kas šiuo metu esate Bristolyje. Ką ten veikiate? Mokotės? Iš kokio Lietuvos miesto esate?
– Bristolyje dirbu su literatūra visai nesusijusį darbą. Esu kilęs iš Plungės, kurį laiką gyvenau Vilniuje. Vilnius man artimiausias miestas. Ketinu į jį sugrįžti. Pasiilgau jo. Gražu ten pas jus.
– Ką mėgstate veikti įprastai? Ar aktyviai sekate kultūrinį gyvenimą?
– Dažniausiai mėgstu klausytis metalo, post punko ir panašaus stiliaus muzikos. Patinka ilgi pasivaikščiojimai naktį mieste. Mėgstu futbolą. Palaikau olandus, jei lietuviai žaistų geriau, tai palaikyčiau juos. Tiesa, šiuo metu ir olandai neblizga...
Skaitau literatūrą, tiesa, daugiau dėmesio skiriu užsienio autoriams. Aktyviai kultūrinio gyvenimo neseku.
Kalbant apie lietuvių literatūros lauką, man asmeniškai gal šiek tiek įdomesnė šiuolaikinė lietuvių poezija. Pavyzdžiui, proza išties nuvilia, ypač jaunieji prozininkai, bet gal jai reikia brandos.
Manau, kad pradedančiajam lietuvių prozininkui sunku atrasti skaitytoją, nes jis dažnai mieliau renkasi užsienio autorius, kurių kūryba tiesiog dažnu atveju kokybiškesnė.
Su poezija gal truputį kitaip, juk eilėraštį iš užsienio kalbos į lietuvių išversti išties sunku, o gal net kai kuriais atvejais – neįmanoma, todėl poezijos laukas lieka neužpildytas.
– Labai suintrigavo, kad save vadinate triksteriu, autsaideriu. Kodėl?
– Tokia jau ta mano prigimtis. Mėgstu žaisti, juokauti, pokštauti. Gyvenimas šiaip gan pilkas, jei nežaidi ir žiūri į jį rimtai. Kai kam gal patinka ir pilka spalva, skirtingi žmonių prioritetai. Man patinka vaivorykštė ir ypač raudona, žalia, geltona joje.
– Kai publikavome jūsų eilėraščius, minėjote, kad jums įtaką padarė anglų klasikai (W.B.Yeatsas, Johnas Keatsas, Dylanas Thomasas, Shakespeare'as). Kuo jie jums artimi? Kokios jų idėjos artimiausios?
– Iš tiesų gan skirtingi autoriai, klasikai. Man svarbus jų gebėjimas valdyti formas. Galbūt nuskambės kaip klišė, tačiau jų kūryboje vis atrandu ką nors nauja. Be to, vis nustembu juos skaitydamas.
– Kas jūsų mėgstamiausias poetas?
– Jonas Strielkūnas.
– Kaip atradote literatūrą?
– Literatūra atrado mane. Ėjau į mokyklą ir ten netikėtai privertė mokytis skaityti ir rašyti. O skaityti visgi reikėjo tekstus t. y. literatūrą. Anksčiau dar sužinojau, kad toks dalykas, kaip knygos, yra ir kad jų visokiausių būna.
Tėvai turėjo nemenką biblioteką, o knygos jose įvairiausios (nuo Platono Puotos iki sulčių spaudimo vadovo). Vaikystėje labiau žavėjo paveiksliukai, o paskui pamažu buvo pereita prie raidžių ir jų kuriamų reikšmių.
– Ką planuojate veikti ateityje?
– Kaip jau minėjau, netolimoje ateityje planuoju grįžti į Vilnių ir čia susirasti darbą. Man visai patiko Poetinio Druskininkų rudens festivalis, kuriame teko dalyvauti pernai. Tikiuosi pasitaikys galimybė jame būti ir šiemet. Taip pat galbūt rašysiu eilėraščius. O jei nerašysiu, pasaulis nuo to labai nepasikeis. Nors jis ir baigiasi, eilėraščių rašyti dėl to tikrai nebūtina.
Daugiau apie A.Dubinsko eilėraštį galite skaityti 15min multimedijoje.
Nuo balandžio 5 d. norinčius pasidalyti savo kūryba kviečiame ją siųsti paštu urbanpoetry@15min.lt. Atsiuntusieji pretenduos į geriausią 2021 metų publikaciją.