1
Literatūra / „Geležinis Džonas“
Paprašius papasakoti apie knygą, kuri iš tiesų padarė įtaką režisieriui, jis paminėjo pirmąją JAV poeto Roberto Bly prozos knygą „Geležinis Džonas“.
„Ši knyga man labai patinka, nes ji yra vyriškoji Clarissos Pinkola Estés „Bėgančios su vilkais“ versija. Su šia knyga pradėjau savo kelią į autentišką vyriškumą, emocinį pasaulį. „Geležiniame Džone“ iš skirtingų mitologinių perspektyvų pasakojama apie tai, kiek iš tiesų žmoguje gali būti aplinkos suformuoto vyriškumo. Teko savęs paklausti, kiek iš tiesų Sauliaus Baradinsko liktų, jeigu jis būtų gimęs Japonijoje. Jis būtų toks pat?“
Pašnekovas sakė, kad, pradėjęs pastebėti savo santykį su aplinka, jis atkreipė dėmesį, kiek daug joje esama patriarchatu pagrįstų vyriškumo normų: „Ši knyga padėjo atsisakyti primestų stereotipų ir pradėti eiti savo unikaliu keliu.“
2
Kinas / „Rašmoro koledžas“
Filmas, kurį S.Baradinskas nuolatos vis peržiūri, yra Weso Andersono „Rašmoro koledžas“: „Jis yra visiškai ne wes andersiniškas, nes tai jo antrasis filmas. Jis man itin įstrigo, nes paauglystėje tapatinausi su pagrindiniu personažu. Jis tiek turi įvairiausių papamokinių veiklų, kad jo pažymiai yra tiesiog blogi ir jį išmeta iš mokyklos. Visgi pagrindinė siužeto linija yra meilės istorija.“
„Šis filmas yra apie tai, koks iš tiesų juokingas ir dramatiškas yra gyvenimas“, – pridūrė režisierius.
3
Teatras / baletas „Čiurlionis“
S.Baradinskas labiausiai mėgsta lankytis Nacionaliniame operos ir baleto teatre, kuriame pamatė vieną mėgstamiausių savo spektaklių:
„Pasiilgstu Roberto Bondaros „Čiurlionio“ baleto. Jame pasakojamas dvigubas Čiurlionio gyvenimas – jautraus ir be galo talentingo žmogaus žingsniai mene, pirmosios parodos ir pripažinimas. Taip pat – vyro, kuris gyvenime kenčia ir tiesiog bando išgyventi, mėtomas likimo vingių. Visas spektaklis – tai tarsi jo šokis su mirtimi. Giedriaus Kuprevičiaus muzika įprasmina Čiurlionio gyvenimą, kuris yra itin spalvingas. Buvau pakerėtas šio baleto, nes kaip kūrėjas galiu suprasti, kaip sunku būti, kai priimi gyvenimą atvira širdimi. Be galo jautrus ir įspūdingas pastatymas, palikes mano širdyje pėdsaką.“
4
Muzika / Bon Iver ir kiti
„Muzika visą gyvenimą ir su manimi, ir mano darbais. Tai yra geriausias būdas pajausti emocijas ir tam tikrą nuotaiką“, – komentavo jis.
„Pagal „Spotify“, mano mėgstamiausias atlikėjas yra Bon Iver bei grupė „The War On Drugs“. Taip pat man patinka Toro y Moi, „Washed Out“, „Kinnship“, „Kindness“, „Blood Orange“, „Francis and the Lights“, Post Malone bei Drake'as“, – 15min teigė S.Baradinskas ir pridūrė, kad „The Weeknd“ vertas atskiro paminėjimo.
5
Parodos / M.K.Čiurlionio tapyba
S.Baradinskas rekomenduoja aplankyti Mikalojaus Konstantino Čiurlionio muziejuje Kaune esančią nuolatinę tapytojo ekspoziciją: „Nors esu baigęs architektūrą, kurioje mokėmės ir tapybos, tik dabar pradedu suvokti, kokio lygio menininkas buvo ir yra Čiurlionis. Per jo spalvų gamą romantiškai bei siurrealistiškai perteiktas lietuviškas grožis. Jausmą, kuomet per kūną eina šiurpai, patyriu būdamas gamtoje. O štai Čiurlionio kūryba turi panašią galią.“
„Plačiajai visuomenei svarbūs tokie herojai kaip prezidentai ar krepšininkai, bet Čiurlionis taip pat yra labai svarbus. Taigi apie jį būtina žinoti“, – teigė režisierius.