Savaitgalio įkvėpimai: kino kuratorė M.Valiūnaitė – apie tai, kaip susidomėjo Kubos kinu

15min klausia meno ir kultūros žmonių, kokie filmai, knygos, muzika ir kita kūryba įkvepia juos šiomis dienomis. Šį kartą savo mėgstama kūryba dalijasi „Kino pavasario“ meno vadovė Mantė Valiūnaitė.
Meno vadovė Mantė Valiūnaitė
Meno vadovė Mantė Valiūnaitė / Tautvydo Stuko nuotr.

Kinas | „Neguodžiantys atsiminimai“

M.Valiūnaitė minėjo filmą, kuris šiais metais buvo įtrauktas ir į teminę „Kino pavasario“ programą „Veikti ar / ir būti?“.

„Tai yra režisieriaus iš Kubos Tomáso Gutiérrezo Alea kūrinys „Neguodžiantys atsiminimai“. Tiesa, man įsiminė ir pati peržiūra Bolonijos kino festivalyje „Il Cinema Ritrovato“. Pradžioje apie šį režisierių daug nežinojau, tačiau pamačius jo kūrinį, susidomėjau jo veikla bei Kubos kinu“, – pasakojo.

Pasak M.Valiūnaitės, „Neguodžiančiuose atsiminimuose“ jungiasi dokumentalumas ir fikcija. „Pasakodamas apie savo šalies istoriją – 1961 metais vykusią Kiaulių įlankos invaziją, Kubos revoliuciją – jis kuria liniją apie rašytoją, jo bandymą susivokti nusprendus likti tėvynėje. Mane taip pat nustebino kaip T.G.Alea panaudoja istorinius archyvus ir interpretuoja Edmundo Desnoes knygą.“

VIDEO: Memories of Underdevelopment - Movie Trailer | Cuba - 22nd IFFK

Literatūra | „Užtvara nuo vandenyno“

„Labai mėgstu rašytojos, režisierės ir scenaristės Margueritos Duras kūrybą. Išskirčiau jos knygą „Užtvara nuo vandenyno“, kurioje mane sužavėjo tai, kaip pasakojama apie paauglę merginą. Tai autobiografinis romanas, – mintimis dalinosi pašnekovė. – Man taip pat įsiminė romano kalba, galimybė lengvai įsivaizduoti siužetą tarsi žiūrėčiau filmąji labai vaizdinga ir poetiška.

„Užtvara nuo vandenyno“ man paliko ypatingos atmosferos atsiminimus, perteikė paauglystės laikotarpiui būdingą absoliučios meilės troškimą, o tuo pačiu ir kolonializmo apmąstymą.“

AFP/„Scanpix“ nuotr./Prancūzų rašytoja Marguerite Duras Kanų kino festivalio metu
AFP/„Scanpix“ nuotr./Prancūzų rašytoja Marguerite Duras Kanų kino festivalio metu

Meno paroda | „Fenotipas“

„Norėčiau išskirti ne mėgstamiausią parodą, kuri labai palietė. bet tiesiog tuo metu tikusią. Tai buvo Šiuolaikinio meno centre vykusi Jocheno Lemperto fotografijų paroda „Fenotipas“, kurią kuravo Asta Vaičiulytė.“

M.Valiūnaitę sužavėjo parodos paprastumas, lengvumas bei gelmė. „J.Lemperto darbai atrodo lakoniški, tačiau juose talpinamas jausmingumas bei ramybė. Ji vyko 2020-ųjų liepos pabaigoje, kuomet jaučiau didžiulį nuovargį nuo karantino, tad paroda suveikė kaip atokvėpis.“

Ernestos Čičiurkaitės / 15min nuotr./Šiuolaikiniame meno centre įvyko dviejų parodų atidarymas
Ernestos Čičiurkaitės / 15min nuotr./Šiuolaikiniame meno centre įvyko dviejų parodų atidarymas

Muzika | „Bizzar“ ir „Monophonie“

Pašnekovė 15min rekomendavo du albumus. Pirma – lietuvių muzikantės Patricijos Kokett albumą „Bizzar“, pasižymintį išbaigtumu bei jautrumu. „Šio albumo niekaip neastiklausau“, – išryškino M.Valiūnaitė. „Taip pat paskutiniu metu vis klausai Phillipo Sollmanno „Monophonie“ plokštelę ir Paradise Cinema albumą tokiu pačiu pavadinimu.“

VIDEO: Phillip Sollmann | Monophonie | Rehearsals with Ensemble Musikfabrik
VIDEO: Bizarr

Teatras | „Varšuvos kabaretas“

Lenkų režisierius Krzysztofas Warlikowskis – vienas mėgstamiausių M.Valiūnaitės kūrėjų. „Keletą jo spektaklių esu mačiusi virtualiai, bet keletą ir gyvai. Šį kartą išskirčiau „Varšuvos kabaretą“, rodytą teatro festivalyje „Sirenos“, Vilniuje“, – sakė ji.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis