Seimui antradienį teikiama lengvatos pratęsimą numatanti Pelno mokesčio įstatymo pataisa, kurią inicijuoja Vyriausybė.
Seimo Biudžeto ir finansų komiteto vadovas konservatorius Mindaugas Lingė BNS anksčiau yra teigęs, kad lengvata turėtų būti pratęsta.
Lietuvos kino centro atstovas Deimantas Saladžius BNS yra sakęs, kad nepratęsus šios lengvatos kino industrija patirtų didelių praradimų, nes užsienio kūrėjams nebeapsimokės važiuoti į Lietuvą filmuoti.
D. Saladžius taip pat pabrėžė, kad lengvata taikoma ne tik užsienio kūrėjams, bet ir vietiniams filmų kūrėjams.
Lietuvos kino centro duomenimis, 2022-iais filmų gamintojai pasinaudoję lengvata iš Lietuvos įmonių surinko daugiau nei 17,8 mln. eurų neatlygintinų lėšų – 18 proc. daugiau nei 2021 metais. Tai didžiausia gauta suma per visą lengvatos veikimo laikotarpį.
Pernai finansuoti net 85 nauji pelno mokesčio lengvata pasinaudoję filmai: 63 nacionalinių, 13 užsienio ir devyni bendros gamybos kino projektai.
2014-2022 metais pasinaudojus lengvata į filmų gamybą investavo 269 Lietuvos įmonės, o bendrai filmų gamybai buvo pritraukta 68,6 mln. lėšų. Per tą laiką lengvata buvo panaudota 371 filmų finansavimui – investicijos skirtos 207 nacionaliniams kino projektams, 85 užsienio filmams ir 79 bendros gamybos filmų projektams.