Anot jos, S.Strelcovas, kaip viešosios įstaigos „Tekančios saulės tiltai“ direktorius, 2022 metų birželio 8 dieną pasirašydamas sutartį su Šiaulių rajono savivaldybe, kurios tarybos narys yra, dėl paramos lėšų panaudojimo, pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymą.
Įstatyme teigiama, kad asmuo neturi teisės atstovauti fiziniams ar juridiniams asmenims ir ginti jų interesų institucijoje ar įstaigoje, kurioje jis dirba, o jei įstaiga, kurioje jis dirba, priklauso įstaigų sistemai, – bet kurioje tos įstaigų sistemos įstaigoje.
Kaip skelbė naujienų portalas „Delfi“, S.Strelcovas ir jo vadovaujama viešoji įstaiga praėjusiais metais gavo 35 tūkst. eurų paramos lėšų, skirtų Lietuvoje esančių ukrainiečių mokymams.
S. Strelcovas ir jo įstaiga pati mokymų nerengė, o šiais paslaugas pirko. Jos įsigytos ir iš politiko sutuoktinės Živilės Strelcovienės bei kito tarybos politiko Vaclovo Motiejūno žmonos Renatos Motiejūnės.
Tiek Šiaulių rajono savivaldybės meras, tiek paramą suteikęs Japonijos profesorius Inaba Chiharu išreiškė abejonių, ar mokymai iš tikrųjų įvyko, klausimai kelti ir dėl galimo interesų konflikto.
S. Strelcovas, šiuo metu vadovaujantis Vilniaus Gaono žydų istorijos muziejui, sakė, kad mokymai įvyko ir buvo kokybiški.
Kilus minėtoms abejonėms rugpjūčio pabaigoje S.Strelcovą ir V.Motiejūną Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai pašalino iš partijos.
Rugsėjį Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl galimo piktnaudžiavimo, dokumento suklastojimo ar disponavimo suklastotu dokumentu bei turto pasisavinimo teikiant paramą ukrainiečiams Lietuvoje.
Tyrimo duomenimis, teikiant ataskaitas dėl Japonijoje įkurto fondo lėšų panaudojimo, S.Strelcovas galėjo pateikti suklastotą dokumentą su neva savivaldybės administracijos darbuotojo parašu. Organizuodamas mokymų paslaugų teikimą jis galimai sutartis sudarė su susijusiais asmenimis, siekdamas pasisavinti pinigines fondo lėšas.